Roubenka potřebuje život. Nenechte ji stát neobydlenou

Přemýšlíte nad tím, že byste investovali do dřevěného obydlí, které by vám později mohlo sloužit třeba jako krásná chata nebo chalupa? V potaz přichází krásné moderní sruby, které nemusí nutně stát v blízkosti lesa, dále pak dřevěné roubenky, jež taktéž nemusí vypadat jako ty, na které si vzpomínáme z pohádek, nebo klasické dřevostavby na klíč. V každém případě mluvíme o obydlí z přírodního materiálu, o kterém se říká, že má pozitivní vliv na psychické i fyzické zdraví člověka. Učarovala vám nejvíce roubenka? Pak v ní ale bydlete nastálo.

Každé dřevěné bydlení potřebuje něco jiného ke svému spokojenému a dlouhému životu. Jestliže chcete, aby vám takové dřevěné obydlí stálo na pozemku dlouhé roky, je důležité zvolit vhodný pozemek a otočit dům na správnou stranu. Co se týče roubenky, u ní platí ještě dvě věci: člověk v ní musí bydlet a pravidelně ji kontrolovat.

Moderní roubenky nesnáší samotu

To, jak často budete v roubence trávit svůj čas, se podílí na její životnosti. Nejeden odborník vám potvrdí, že roubenky nemají samotu zrovna v lásce – potřebují život. Pokud nebudou roubenky delší dobu bez vaší přítomnosti, vyhnou se například tíživé zvýšené vlhkosti, která nastupuje do neobydlených dřevěných příbytků. Tím pádem se nemusíte obávat škůdců nebo plísní, jež vlhkost doslova milují a ke svému životu potřebují.

Tip na článek:  Vybíráte nové rolety do oken? Máme pro vás jeden aktuální tip!

Nemusíte v roubenkách nutně trávit každý den. Vyvarujte se však dlouhým několikatýdenním intervalům, kdybyste roubenku nechali o samotě.

Roubenky je zapotřebí pravidelně kontrolovat

Jak již bylo zmíněno, roubenky je zapotřebí pravidelně kontrolovat. To však platí u všech typů dřevostaveb, netýká se to jen roubenek. Při kontrolách se přesvědčujte, jestli do domu nezatéká. V zimě také nezapomínejte odhazovat sníh od obvodových stěn. Stěny také po celý rok nechte volně dýchat a nezaskládávejte je palivovým dřevem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *