Tipy, jak při výběru nové matrace nesáhnout vedle

Výběr nové matrace může být poněkud frustrující. Přece jenom nabídka je opravdu obrovská a čas nás poněkud tlačí. Už nechceme ani jeden den spát na nekvalitním modelu, kvůli kterému se dnes a denně budíme ze spaní. Jenže kterou z matrací si vybrat? Je vhodné sáhnout po latexové matraci nebo po pěnové matraci, kterou nám dokonce doporučoval i náš soused?

Při výběru nové matrace tak kolem nás putuje celá spousta otazníků. Naštěstí pro vás máme několik tipů, které vás navedou tím správným směrem. Díky níže uvedeným tipům bezesporu nesáhnete při koupi matrace vedle.

Pohodlnost a správná velikost na prvním místě

Co musí matrace předně splňovat? Především musí zapadat na váš rošt. Tudíž aktuální nabídku zužte – odstraňte z ní modely, které velikostně na vaši postel zkrátka nesedí. Uvidíte, jak překvapivě velká bude tato “čistka”. Co také preferujte, tak pohodlnost matrace. Nechcete přece spát na něčem, co vás bude nutit k neustálému přetáčení se a co vás bude neustále budit během noci.

Tip na článek:  Skvělý výběr matrace pro lepší spánek

Na tvrdosti matrace záleží

Se zmiňovaným pohodlím jde ruku v ruce také tvrdost matrace. Obecně se ví, že matrace má být pevnou oporou naší páteři během spánku. Měli bychom proto najít opravdu kvalitní matraci, která se bude přizpůsobovat našim polohám, přesto která zanechá naši páteř v dokonalé rovině, v jaké ostatně má být. Při svém výběru se proto informujte o tvrdosti. Zatímco lidé spící na boku ocení spíše měkčí matraci, lidé spící na zádech zase tu tvrdší.

Pokud si nejste přesně jistí tím, v jaké poloze usínáte, ideálním řešením vzniklé situace jsou matrace se zónami, takzvané zónové matrace. V praxi to vypadá následovně – v některých místech jsou tvrdší, v jiných zase měkčí. Většinou bývají měkčí v oblasti boků a ramen, pevnější naopak v oblasti páteře.

Mějte stanovený cenový rozpočet

Abyste nad výběrem ideální matrace nestrávili svoje mládí, měli byste mít stanovený rozpočet. Tím se vám opět rapidně zúží aktuální nabídka, navíc budete mít jistotu, že vás koupě matrace zkrátka nezruinuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *