Vyvarujte se chyb při návrhu interiéru. Máme pro vás praktické rady i tipy!

Pustili jste se do rozsáhlé rekonstrukce interiéru a samotným nadšením si nepřipouštíte, že by mohl být výsledek jiný, než dokonalý? Pak zadržte! Češi jsou na nedokonalosti v interiérech opravdoví experti. Co dělat, aby váš byt či dům nepůsobil jako hodně laciný kýč? Čemu se vyvarovat a co v interiéru naopak podtrhnout? To bude součástí následujících řádků.

Každý pes, jiná ves

Ať už se rozhodnete zařídit byt v koloniálním či francouzském stylu nebo dáte přednost honosné moderně, snažte se, ať v interiéru převládá výlučně jeden styl zařízení i nábytku. Alternativou může být odlišně zařízené spodní a vrchní patro. Kombinovat více stylů se ovšem nevyplácí.

Slaďte podlahy, dveře a okna

Aby interiér působil celistvým a elegantním dojmem, pokuste se sladit dveře, okna a podlahu. Dveře by měly být v celém bytě ze stejné produktové řady. Rozdílná pochopitelně může být jejich výplň. Dekor, barvu a typ dřeva se ovšem snažte dodržet. To samé platí též pro kliky a kování dveří.

Tip na článek:  Římské rolety proměňují zastínění pokoje v estetické kouzlo

Špatné dispozice bytu

Jednou z dalších chyb při návrhu interiéru, kterých se beztrestně dopouštíme, je špatné rozvržení jednotlivých místností. Ty, které mohou být volně přístupné návštěvám (vstupní hala, předsíň, obývací pokoj, šatna, jídelna či kuchyně) by měly být situované blízko vchodových dveří. Pracovny, ložnice nebo dětské pokoje pak ve vzdálenějších koutech.

Méně znamená více

Příliš mnoho doplňků nebo nábytku dokáže i sebevětší pokoj proměnit v maličkatý přístěnek. Proto pořádně zvažte, jaký typ nábytku a v jakém množství do svého interiéru pořídíte. Nepřehánějte to ani s doplňky či serepetičkami. Ve finále se totiž stejně stanou pouhými lapači prachu, které vás budou spíše obtěžovat nežli těšit. Pokud si se zařízením bytu nevíte rady, oslovte bytové designéry, kteří se s vámi rádi podělí o své cenné rady.

Jeden myslel na “Vyvarujte se chyb při návrhu interiéru. Máme pro vás praktické rady i tipy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *