Infrazářiče do bytu: Příjemné teplo bez čekání

Jsou situace, kdy nechcete nebo nemůžete čekat na to, až se interiér vytopí běžným způsobem a naopak vyžadujete okamžité dosažení tepelného komfortu. Co s tím? Pořiďte si praktického pomocníka, který dokáže dodat teplo okamžitě a pouze tam, kde je to opravdu zapotřebí. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát pozor při výběru infrazářiče.

Proč si pořídit infrazářič a kde jej využijete?

Začněme u možnosti využití. V praxi se vám bude hodit infrazářič do koupelny, na WC a stejně dobře ho upotřebíte v ložnici či technických místnostech. Jinými slovy kdekoliv, kde akutně potřebujete dodat teplo v co nejkratším čase. Infrazářiče nachází uplatnění v prostorách, které nejsou obývány po celý den a vyplatí se je vytopit až těsně předtím, než do nich vstoupíte.inspiracenabydleni.cz_sunline-agida_cz_01

Výhoda infrazářičů spočívá v produkci infračerveného světla, které nevidíme, ale pouze cítíme. Naše kůže pohlcuje infračervené světlo tak, jako přirozené sluneční záření, a to je velmi příjemné.

Na trhu je široké spektrum modelů, které fungují na mírně odlišném principu a zároveň jinak distribuují teplo. K mání jsou infrazářiče bez jakéhokoliv nadstandardního vybavení, tak i zařízení s infračervenými žárovkami, ventilátorem a výměníkem tepla. Mohou se lišit i typem napájení. K dostání jsou:

  • infrazářiče na zemní plyn/propan butan
  • infrazářiče na elektřinu
Tip na článek:  Kalibry jsou nástroje pro precizní práci

Nejpohodlnější manipulaci nabízí elektrické infrazářiče, které jsou navíc levnější. Elektrický infrazářič jednoduše zapnete do zásuvky a můžete ho okamžitě používat. Není nutné odborné zapojení či jakékoliv stavební úpravy.

inspiracenabydleni.cz_sunline-agida_cz_02

Jak vybrat správný model?

Důležitá je volba optimální velikosti. Nicméně neplatí, že větší zařízení produkuje více tepla. Podstatný je typ konstrukce a kvalita použitých materiálů. Budete-li se orientovat podle výkonu a příkonu (a dispozic vytápěné zóny), pravděpodobně při výběru nešlápnete vedle.

Anebo se rovnou obraťte na odborníky z firmy AGIDA s.r.o. Český výrobce nabízí špičkové infrazářiče a další sortiment z oblasti tepelné techniky – mobilní klimatizace, odvlhčovače vzduchu, tepelná čerpadla k bazénům apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *