Jak na úklid společných bytových prostor? Poradíme!

Jestliže bydlíte v panelovém nebo činžovním domě, jistě nám dáte za pravdu, že úklid společných prostor patří k citlivým a neustále omílaným tématům. Na jednotlivých patrech sice mohou fungovat „úklidové hodiny“, ne každý je ovšem natolik solidární, že své povinnosti plní tak, jak má. Proto řada nájemníků, ale i vlastníků bytových domů řeší, jak vlastně úklid společných prostor zajistit. Najmout si profesionální úklidovou firmu nebo oslovit některého z nájemníků?

Na nájemníky nespoléhejte

Pokud s prosbou a příslibem nějaké finanční odměny oslovíte milou nájemnici v předdůchodovém věku nebo maminku, která má problém po mateřské dovolené sehnat práci, nejspíš to bude nějakou chvilku fungovat. Co když ale nájemník onemocní nebo se bude potýkat s dalšími komplikacemi, které mu budou úklid společných nebytových prostor znemožňovat? Náhradu budete hledat těžko. Proto doporučujeme oslovit profesionální úklidovou firmu, která má s úklidem společných prostor nemalé zkušenosti a v případě problémů nebo nemoci za sebe dokáže poslat kvalifikovanou náhradu.

Tip na článek:  Rychlá půjčka pro problémové žadatele není problém

Co všechno úklidová firma zajišťuje?

Zkušená úklidová společnost pro vás zajistí zametení a vytření chodeb, podest a schodů, otření prachu z vypínačů a schránek, ometení pavučin, úklid kabiny výtahu, mytí ohmatů vstupních dveří, utření madla zábradlí, ale třeba také úklid kolem popelnic a zametení před vchodem. Vypracovat vám může také vlastní úklidový plán, na základě kterého naplánujete jednotlivé návštěvy. Při výběru úklidové firmy chtějte znát její reference i kvalifikaci pracovníků, kteří úklid fyzicky vykonávají. Také cena je při výběru pochopitelně důležitá. Nemělo by ovšem jít o jediný parametr, na základě kterého společnost oslovíte. Hledáte-li spolehlivou úklidovou firmu, doporučíme vám stránky www.uklizeny-panelak.cz, prostřednictvím nich si můžete objednat úklid společných prostor v Praze a jejím okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *