Tipy pro výběr podlahy

Tipy pro výběr podlahy
g3gg0 / Pixabay

Podlaha představuje jeden ze základních kamenů každého domova. Chcete pohodlí pro svoje nohy? Toužíte po podlaze, jež vašemu domovu vdechne osobitý design? Nejen z toho důvodu byste neměli výběr podlahy podceňovat.

Podlaha pro vás bude dlouhodobá investice

Jedna z prvních otázek, která každého při výběru podlahy napadne je, zdali je lepší masivní, vinylová či laminátová podlaha. Dříve, než si na tuto otázku odpovíme, podíváme se, co všechno bychom při výběru podlahy měli zvážit a na co bychom neměli zapomenout. Při výběru podlahy je pravděpodobně nejdůležitější uvědomit si, že podlaha je nejen dlouhodobou investicí, ale také jedním z nejvíce zatěžovaných prvků v domácnosti. Je třeba vzít v potaz, že taková podlaha musí vydržet každodenní zátěž stojícího nábytku, obyvatel domácnosti (ať už lidí, nebo domácích mazlíčků), vylitých tekutin a také padajícího prachu. Z uvedeného je zřejmé, že při výběru podlahy by se mělo postupovat obezřetně.

Tip na článek:  Jak efektivně vytápět zahradní domek?

Podlahy poslouží i jako designový prvek

Podlaha však neplní pouze praktickou funkci. Podlaha totiž představuje i prvek designový. Neměli byste tedy zapomenout na celkový styl a vzhled vašeho interiéru, neboť podlaha dokáže ovlivnit celkový design vašeho domova, a to nejen barvou, ale také použitým materiálem.

Při výběru podlahy dbejte na charakter místnosti

V neposlední řadě je třeba zohlednit i skutečnost, že každá místnost má svá jistá specifika. Tak například plovoucí podlahy vám v koupelně příliš neposlouží, naopak v obývacím pokoji s ní můžete čarovat.

Plovoucí podlaha, či vinyl?

Na závěr je nutno zodpovědět otázku, zdali volit plovoucí, laminátové či vinylové podlahy. Jednoznačný klíč na vyřešení tohoto problému však neexistuje. Plovoucí podlahy poslouží, uvažujete-li o podlahovém topení či potřebujete-li zajistit ideální vlhkost prostředí. Tento typ podlah vás zaujme krátkou dobou instalace či lákavou pořizovací cenou. Laminátové podlahy mají výborné izolační vlastnosti, jsou cenově atraktivní a také kvalitní. Naopak vinylové podlahy jsou velmi odolné, pružné a levné. Mají báječnou tepelnou vodivost a jsou velmi „tiché“.

Pokud nevíte, kdo by vám mohl při výběru podlahy poradit, neváhejte se obrátit na bydlimecz.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *