Rohová kuchyně má jen jednu nevýhodu, i s tou si však poradí šikovné plánování

V moderních bytech jsou stále oblíbenější. Dokáží si totiž doslova vyhrát s prostorem, propojit navzájem několik místností a v neposlední řadě nabízejí také spoustu úložného místa a nadstandardní pracovní plochu. A co dalšího byste ještě o rohových kuchyňských linkách měli vědět?

Přirozené propojení více místností

Toužíte po velkém společném prostoru, kde byste jako rodina mohli trávit maximum společného času? Rohová kuchyň dokáže nenásilným způsobem propojit prostor pro přípravu jídla s obývacím pokojem. Paní nebo pán domu se tak už nikdy nebudou cítit odstrčení. Praktické řešení do tvaru písmene L jednoduše – a přitom prakticky – rozdělí velký prostor na více samostatných částí. A pokud zvolíte dobrou barevnou kombinaci, dokáže iluzi prostoru dokonce prohloubit a samotnou místnost výrazně prosvětlit.

Maximum úložného prostoru

Dobře navržená rohová kuchyňská linka zužitkuje každý centimetr dostupné plochy doopravdy účelně. Žádné slepé rohy, ale plnohodnotné využití všech dostupných možností. Problém jí nedělá ani klasický kuchyňský trojúhelník, zefektivňující přípravu jídla a vůbec pohyb v kuchyni. V ideálním případě by přes tento prostor neměla vést průchozí ulička.

Tip na článek:  Ekologii můžete začlenit do svého domova i podnikání

Hodí se opravdu kamkoliv

Určitě vás potěší, že kuchyňská linka ve tvaru L nenásilně zapadne opravdu všude. Může být vyvedena v jakémkoliv stylu a její výhody si tak můžete užívat na chatě, v panelovém bytě i rodinném domě. Vše je jen záležitostí dostupného místa, zvolených barev a dobrého návrhu.

Správné řešení je základ

Návrh kuchyně v tomto případě rozhodně nepodceňujte. I když je na první pohled lákavé umístit do rohu sporák nebo digestoř, během každodenního provozu velmi rychleji zjistíte, jak špatný nápad to byl. Zároveň však tento roh nesmí zůstat ani nevyužitý. O vše se dokáží postarat šikovně navržené skříňky a šuplíky.

Jak by to celé mohlo vypadat v praxi, můžete zjistit třeba na webu firmy Gabon, která se na podobná chytrá řešení specializuje. Rozsáhlá inspirační fotogalerie má pro každého něco!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *