Jak vybrat posuvné dveře do malého bytu, které vám ulehčí život

Ne každý interiér je tak rozlehlý, aby pro něj byly vhodné otočné dveře, které zaberou část místností. Pro menší byty nebo interiéry, které chtějí změnu, jsou vhodné posuvné dveře.

Interiérové posuvné dveře stále plní funkci bariéry mezi místnostmi a zároveň šetří místo.

Posuvné dveře na stěnu nebo do pouzdra

Pokud nechcete výrazně zasahovat do interiéru, zvolte posuvné dveře na stěnu. Ušetříte hodně místa, které by zabralo otevřené křídlo dveří otočných. Posuvné dveře na stěnu bohužel nedovolí využití stěny, na kterou se otevírají. Na stěně by překážely např. zavěšené obrazy a nábytek se v tomto případě musí posunout o pár centimetrů do místnosti.

Oproti tomu posuvné dveře do pouzdra nechají celou stěnu volnou, ale jejich instalace je náročnější – ta se dělá převážně při renovaci nebo stavbě nového interiéru, protože pouzdro, kam posuvné dveře zajíždí, se musí vystavět.

Posuvné dveře a nespočet možností

Interiérové dveře posuvné se dají pořídit v obrovském množství dekorů i materiálů. Dekory se dají kombinovat nebo zvolit jen jeden pro celý interiér. Pokud si nejste jistí, že vám například dekor dřeva bude vyhovovat dlouhé roky, můžete si vybrat bílé dveře, které jsou klasikou, která z módy jen tak nevyjde.

Tip na článek:  5 důvodů, proč začít s krabičkovou dietou

Velmi oblíbené jsou posuvné dveře prosklené. Dveře mohou být prosklené jen částečně nebo si můžete vybrat dveře celoskleněné. Sklo ve dveřích je bezpečnostní, takže se při jeho rozbití nemusíte bát zranění. Skleněné posuvné dveře se hodí i do koupelny nebo do dětského pokoje. Je totiž možné zvolit sklo mléčné, přes které není dovnitř vidět.

Další nespornou výhodou posuvných dveří je to, že jsou velmi tiché, jednoduše a lehce se s nimi manipuluje a hlavně jsou bezbariérové.

Hledáte ideální posuvné dveře do vašeho interiéru? Podívejte se na nabídku prodejce Plancher. Pokud se vám nějaký dekor dveří zalíbí nebo byste dveře chtěli vidět naživo, neváhejte po předchozí domluvě navštívit i jejich podnikovou prodejnu v Praze. Společnost provozuje i e-shop, kde si své vysněné interiérové dveře můžete nakonfigurovat a případně i zakoupit.

Posuvné dveře dvoukřídlé nebo jednokřídlé

Do místností, které mají větší dveřní prostor, je možné zvolit dveře dvoukřídlé. Ať si vyberte dveře jednokřídlé nebo dvoukřídlé, tak se posuvné dveře stanou jedinečným detailem, který otevře a prosvětlí celý prostor. Další možností posuvných dveří jsou dveře shrnovací nebo skládací. Jedná se o jednoduchý systém, který se posouvá jen po kolejnici umístěné na zárubni. Dveře tedy nezaberou stěnu, ale zase se při otevření zmenší průchozí prostor.

Jeden myslel na “Jak vybrat posuvné dveře do malého bytu, které vám ulehčí život

  • 27.4.2023 (10.03)
    Trvalý odkaz

    Plánuji koupit takové dveře, ale na posuvném rámu. Doufám, že do mého domova vnesou další atmosféru.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *