Krycí plachty: 6 způsobů, jak je můžete využít na své zahradě či okolo domu

Krycí plachty jsou skvělým pomocníkem pro každého majitele domu nebo zahrady. Kromě toho, že jsou vyráběny z vysoce odolného materiálu, nabízí i širokou škálu využití, díky které ušetříte čas, peníze i práci. Právě proto jsme si pro vás připravili hned 6 způsobů, jak krycí plachty využijete na své zahradě.

Ochrana rostlin

Krycí plachty jsou ideální pro ochranu rostlin před větrem, mrazem a deštěm. Dřevo, které používáte na topení, krycí plachtou ochráníte před deštěm a vlhkostí.

Krytí bazénu

Vlastníte-li bazén, nemusíte rovnou kupovat drahé a speciální krycí plachty. Úplně si vystačíte s klasickými krycími plachtami, jež ochrání vodu před nečistotami a zároveň pomáhají udržovat teplotu vody. Díky tomu snížíte náklady na vytápění bazénu.

Ochrana nábytku

Pokud máte zahradní nábytek, který potřebuje ochranu před poškozením, můžete ho jednoduše zakrýt krycí plachtou. Ochráníte ho tak před sluncem, deštěm dokonce i sněhem.

Tip na článek:  Dětský ráj na pískovišti

Krytí dřeva

Pokud máte v zahradě dřevo, jež používáte na topení, můžete ho krycí plachtou ochránit před deštěm a vlhkostí. Jednoduše tak prodloužíte životnost dřeva a mnohem rychleji vyschne, díky čemuž budete mít připravené dřevo na novou sezónu.

Ochrana auta

Většina lidí nemá možnost pořídit si vlastní garáž, což se může časem projevit negativně i na vašem automobilu. Jestliže vás překvapí kroupy či jiné rozmary počasí, může dojít i k vážnému poškození vašeho vozidla. Ochráníte ho i pomocí klasické krycí plachty, s níž předejdete celé řadě poškození, včetně poškrábání či rozbití čelního skla.

Vytvoření soukromí

Krycí plachty vám pomohou vytvořit soukromí kdekoliv na vaší zahradě.  Pověste je buď přímo na plot, nebo na pergolu. Hravě tak zamezíte zvědavým pohledům vašich sousedů a kolemjdoucích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *