Porovnání střešních tašek Bramac a Tondach: Jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou kvalitnější?

Jestliže se chystáte na stavbu nového domu či rekonstrukci střechy, čeká vás jeden z nejdůležitějších kroků, a to výběr střešních tašek. Na našem trhu se pravděpodobně setkáte především se dvěma výrobci střešní krytiny, a to Bramac a Tondach. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Dlouholetá tradice a kvalita

Mezi jednu z nejznámějších firem vyrábějící střešní krytiny se řadí nepochybně Bramac, za kterým stojí dlouholetá tradice a z ní vyplývající kvalita. Ihned se tak stala jedním z předních dodavatelů střešních tašek a dalších materiálů napříč ČR.

Střešní tašky Bramac jsou převážně vyráběny z betonu, který je často považován za jeden z nejlepších materiálů určených k výrobě střešní krytiny. Betonové tašky jsou totiž velmi odolné a pevné, díky čemuž je několikanásobně delší i jejich životnost.

Pálené tašky české výroby

Velkým konkurentem Bramac je Tondach, který je ryze českou společností vyrábějící pálené krytiny a další materiály a příslušenství spojené s realizací střechy. Pálené střešní tašky Tondach jsou známé především svojí odolností vůči široké škále vnějších vlivů, včetně mrazu či UV záření. Kromě toho disponují i dalšími vlastnostmi, jako je hluková a tepelná izolace. V souvislosti s tím Tondach nabízí až 33letou záruku na všechny střešní krytiny.

Inspirace: Kovové střešní tašky jsou nejběžnější střešní krytinou používanou na střechách obytných budov.

Tondach vs Bramac – který z nich je lepší?

Pokud se rozhodujete, zda koupíte střešní krytiny Tondach či Bramac, vyplatí se zaměřit především na to, jaké vlastnosti od tašek očekáváte. Jestliže je pro vás rozhodující pevnost či jednoduchost pokládky, určitě pro vás budou vhodnější betonové tašky. Naopak pálené tašky oceníte u střech, které jsou po technické stránce složitější.

Jedním z prodejců střešních tašek je i česká rodinná firma STAV-INVEST, která se již od roku 1992 zabývá prodejem střešní krytiny a příbuzného příslušenství. Aktuálně můžete využít i výprodej nejen střešních tašek Bramac a Tondach, kde seženete vše pro realizaci či rekonstrukci střechy.

Roof Tiles Clay Tiles Architecture - mufidpwt / Pixabay
Porovnání střešních tašek Bramac a Tondach: Jaký je mezi nimi rozdíl a které jsou kvalitnější?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *