Bytový textil: Jak na jeho výběr a proč byste mu měli věnovat pozornost při zařizování bytu?

Při zařizování bytu či domu se budete muset zaměřit na spoustu detailů, díky kterým vytvoříte pro sebe a svoji rodinu příjemný a útulný domov. Jedním z nich je i bytový textil, který může mít hned několik podob – patří sem například ubrus, povlečení či záclony. Pouze pečlivý výběr vám totiž zaručí jejich dlouhou životnost a kvalitu.

Záclony a závěsy do bytu patří

Záclony a závěsy nejsou důležité pouze z hlediska funkčnosti, ale i estetiky – holá okna jen málokdy vypadají dobře. V žádném případě se tedy nejedná o žádnou triviální záležitost. Naopak se vyplatí alespoň chvíli strávit nad jejich výběrem, díky čemuž budete moci svůj byt obohatit o nový designový kousek.

Pokud chcete ušetřit trochu času, jsou skvělou volbou již hotové záclony, které můžete po koupi pouze připevnit ke garnýži a máte hotovo. V opačném případě se nevyhnete zdlouhavému měření a stříhání záclony, což může skončit i menší katastrofou.

Tip na článek:  Topte chytře v kamnech se zásobníkem

Zapomenout byste neměli ani na závěsy na okna, které vás v noci ochrání před zvědavými sousedy a také vám dodají pocit bezpečí. Vybírat se je vyplatí zejména podle designu interiéru a použitých odstínů uvnitř něj. Pokud tedy máte danou místnost s laděnou spíše do tmavších odstínů, držte se jich a různě je kombinujte.

Slaďte povlečení se zbytkem interiéru

Stejný důraz byste měli dbát i na výběr povlečení, které by mělo ideálně mít podobnou barvu jako ostatní bytový textil. V posledních letech se postupně upouští od vybavování pokojů jednobarevnými sety, které někdy mohou působit kýčovitě.

Podle designéru je lepší snažit se bytový textil ladit do podobné palety odstínů, kterou si předem vyberete. Širokou škálu barev nabízí například přírodní či tmavší odstíny – snažte se však vyhýbat pestrým barvám, které by na sebe mohly strhávat přílišnou pozornost.

Horse Equine Equestrian Window  - Fotografbee / Pixabay
Bytový textil: Jak na jeho výběr a proč byste mu měli věnovat pozornost při zařizování bytu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *