Jak se rozhodnout pro správné rolety

tookapic / Pixabay

V současnosti si již nemusíte nechat svítit slunce nepříjemně do oken. Prosluněné místnosti sice prozáří byt, ale všeho moc škodí. Když vám například nadměrné množství slunečních paprsků brzdí práci na počítači, je třeba jednat a zajistit si vhodné zastínění pro domácí či pracovní prostředí.

Praktické rolety do interiéru

Není problém si dnes vybrat různé druhy zastiňovací techniky tak, aby se dobře vyjímaly v interiéru. Výběr záleží na každém – s ohledem na vkus, styl, finanční možnosti. Někdo preferuje žaluzie, ať už ve vnějším nebo vnitřním provedení. Další oblíbenou variantou jsou rolety. Zde se soustřeďte na stupeň potřebného zatemnění. Jestliže preferujete velmi temné místnosti, vybírejte zatemňující rolety. Při požadavcích na jemně rozptýlené světlo vybírejte druhy s průhlednými látkami, aby došlo k větší propustnosti světla zvenčí. Někdo klade také velký důraz na design. V tento moment respektujte barvy v místnosti, posléze vybírejte nejvhodnější odstíny. Například může jít o mnohem světlejší druhy. K dispozici máte nejrůznější barvy a provedení – pastelové, neutrální, vzorované.

Tip na článek:  Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!

Provedení rolet

Zohledněte také provedení rolet a jejich následnou montáž. Ne každý montážní postup bude vyhovovat právě vám, a hlavně vašim oknům. Jestliže chcete zakrýt celé okno, volte klasické rolety, které se připevňují na strom, stěnu anebo do okna. Další možností je montáž jednoho okenního křídla, kdy se nic nevrtá. K připevnění se používají speciální úchyty na rám křídla od okna. Jenže křídlo nikdy neotevřete naplno, proto počítejte předem i s touto nevýhodou. Proti vlání se doporučuje instalovat roletu s napínacím vlascem, který zaručuje držení rolety v blízkosti skla. U rolet na stěnu a na strop se pokaždé bude vrtat. Po namontování zakryjí celá okna i s několika křídly zcela bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *