Teplákovina se mezi švadlenkami opět těší oblibě: Zapojte kreativitu a ušijte si s z ní nové kousky do svého šatníku

V minulosti byla teplákovina považována spíše za levnější materiál, který se rychle opotřeboval a ani nedržel tvar. Postupem času se však k výrobě teplákoviny začaly využívat mnohem kvalitnější materiály, které jí dodaly i lepší vlastnosti. Na novodobou teplákovinu tak nedá většina švadlenek dopustit a šíjí z ní širokou škálu oděvů.

Teplákovina má mnoho tváří

Teplákovina známá také jako výplněk se začala velké oblibě těšit již za minulého režimu, kdy se z ní vyráběly zejména stylové retro teplákovky. Tento nezapomenutelný materiál tu s námi zůstal do dnes, a to i přes pár vylepšení, díky kterým se může pochlubit lepší odolností, a tudíž i životností.

Teplákovinu lze rozdělit na dva druhy:

  • teplákovina počesaná – rubová strana obsahující smyčky je počesaná a tím pádem i hladká,
  • teplákovina nepočesaná – na rubové straně jsou ponechány smyčky bez počesání.
Tip na článek:  Barvy pro profesionály i domácnost

První zmíněný druh látky je vhodný k šití oblečení, u kterého chcete, aby vás kromě jiného i zahřálo. Naopak nepočesaná teplákovina je vhodná například pro šití letních oděvů. Na trhu je i teplákovina metráž, která obsahuje elastan – materiál je tak mnohem pružnější a pohodlnější.

Ušijte si širokou škálu oděvů

Jak již bylo výše zmíněno, teplákoviny existuje hned několik druhů, ze kterých můžete ušít širokou škálu oděvů. V každém případě vždy záleží na správném výběru metráže, kterou při šití použijete. Kromě jednobarevných látek totiž můžete vybírat i z teplákoviny s potiskem a různými motivy.

Široký výběr teplákoviny a látek nabízí i český e-shop Snové látky, kde kromě jiného naleznete i spoustu inspirace. Obchod však nabízí i další příslušenství spojené s šitím a kreativním tvořením, díky kterému budete moci popustit uzdu svojí fantazii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *