Jak vybrat spolehlivou stěhovací firmu: Na co se ptát a na co dát pozor

Ono se s jistou dávkou nadsázky říká, „raději vyhořet než se stěhovat“ a ti co se už někdy stěhovali, dobře ví proč. Stěhování je náročný proces, ale nemusíte na něho být sami. Když nemáte spoustu šikovných a ochotných kamarádů nebo velkou rodinu, je nejlepší se obrátit na stěhovací firmu. Ta může ušetřit čas, peníze a mnoho starostí. Jenže jak takovou firmu vybrat a na co si dát pozor?

Jak na výběr spolehlivé stěhovací firmy

1. Prověřte pověst firmy

Úplně nejjednodušší způsob jak to udělat je zkontrolovat online recenze na stránkách jako je Google nebo Seznam. Můžete se podívat i na hodnocení na sociálních sítích nebo požádat o doporučení od přátel a rodiny, kteří podobné služby mohli využít. Zkušenosti ostatních zákazníků vám o důvěryhodnosti a spolehlivosti firmy hodně napoví.

2. Ujistěte se, že má firma potřebné licence a pojištění

Seriózní stěhovací firmy by měly mít registrovanou živnost, potřebnou pro provoz. Jinými slovy, že si to pán či paní nedělá jen tak, jako víkendový přivýdělek. Dále je důležité, aby měla firma odpovídající pojištění, které pokryje jakékoliv poškození vašeho majetku, ke kterému by mohlo dojít během stěhování. Takovou spolehlivou firmou je také Stěhování Bohemia, která nabízí pojištění stěhovacích služeb až do výše několika milionů.

Tip na článek:  Dřevokazný hmyz může natropit pořádnou škodu. Jak se ho zbavit?

3. Požádejte o předběžnou cenovou nabídku

Než se rozhodnete pro konkrétní stěhovací firmu, je dobré získat nabídky od několika různých firem. Ujistěte se, že cenová nabídka, kterou dostáváte, v sobě zahrnuje všechny potřebné služby, a požádejte o pevnou cenu, aby později nedošlo k nečekanému zvýšením ceny.

4. Zeptejte se na detaily poskytovaných služeb

Každé stěhování je jiné a dobrá stěhovací firma by měla být schopna nabídnout služby přizpůsobené vašim potřebám a nynější situaci. Ptát byste se měli především na tyto otázky:

  • Nabízí služby zabalení a vybalovaní věcí a do jaké míry
  • Mají k dispozici balící materiál a jaký
  • Mají možnost zajistit krátkodobé nebo dlouhodobé uložení vašich věcí
  • Jaký typ a velikost transportních vozidel používají, případně jakou techniku
  • Je možné se domluvit na stěhování v určených časech (např. o víkendech nebo večer)

Stěhování Bohemia nabízejí stěhování 7 dní v týdnu a dokonce bez příplatků také o víkendech nebo svátcích. Proto se nebojte, obrátit na jinou stěhovací firmu, pokud vám, ta, kterou jste si vybrali, nedokáže vyjít vstříc. Určitě najdete takovou, jaká vám bude vyhovovat.

5. Přečtěte si smlouvu

Před podpisem jakýchkoli dokumentů si je pečlivě přečtěte a ujistěte se, že rozumíte všem bodům. Neváhejte se zeptat na jakékoliv nejasnosti nebo požádat o dodatečné vysvětlení podmínek, zejména co se týče storno podmínek a procesu řešení případných reklamací.

6. Pozor na varovné signály

Když budete vybírat stěhovací firmu, které svěříte svůj majetek, dávejte pozor na varovné signály, jak jsou:

  • Nejasnosti v ceně
  • Neschopnost přesného nacenění
  • Neobvykle nízké ceny, které zní příliš dobře, aby byly pravdivé
  • Nedostatek profesionálního chování nebo špatně udržovaná vozidla

Ve chvíli, kdy se vám nebude firma zdát nebo se vám nebude líbit její přístup, raději se obraťte na jinou, abyste krom náročného stěhování nemuseli ještě řešit problémy s rozbitými nebo ztracenými věcmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *