Má vaše plochá střecha potíž se zatékáním? Víme, kde je problém

Má vaše plochá střecha potíž se zatékáním? Víme, kde je problém
Má vaše plochá střecha potíž se zatékáním? Víme, kde je problém

Ploché střechy volíme na svých domovech především z důvodu většího obestavěného prostoru nebo dosažení opticky nižší stavby. Jsou konstrukčně jednodušší a dokáží zastřešit prakticky jakkoliv členitý půdorys. Problémy se zatékáním se však vyhnou jen málokterým. Proč?

Ačkoliv to tak může na první pohled vypadat, ploché střechy nikdy nejsou zcela vodorovné. Naopak. Pokud je střecha naprojektována správně, měla by mít sklon přibližně 2 %, a to bez ohledu na to, zda je či není využívána např. ve formě terasy. Díky tomuto řešení je efektivně odkloněna srážková voda. Správný sklon však sám o sobě nestačí.

Kvalitní izolace a ještě něco navíc

Prubířským kamenem každého nového projektu by měla být perfektní hydro-izolace plochých střech. Ta tvoří vždy tu nejsvrchnější vrstvu a brání pronikání vlhkosti do spodní konstrukce a nakonec i do obytných místností. Řešení je mnoho, nejčastěji se používají:

  • prostředky na bázi asfaltu,
  • odolné PVC,
  • ošetřený plech.
Tip na článek:  Nechte své bydlení dýchat: Poznejte výhody decentrálního větrání

Dobře provedená izolace střech však rozhodně nepatří do rukou amatérů. Takže pokud máte v tomto oboru jen malé, nebo dokonce žádné zkušensoti, svěřte se raději zkušené firmě s kvalitními referencemi. Přílišné úspory a škrcení rozpočtu v této oblasti totiž nakonec vedou jen k sérii neustále se řetězících oprav, jež v součtu vyjdou mnohem dráž, než původní kvalitní řešení.

Stará střecha v novém nepromokavém kabátě

Bohužel, ne vždy se k takovým dobře myšleným radám dostanete včas. A co tedy dělat, když vaší plochou střechou již zatéká? Nebojte se, nejde o žádnou katastrofu. Vyškolení odborníci si poradí v každé situaci, a kromě „zalepení děr“ vám pomohu střechu i zateplit, takže v konečném výsledku ještě uspoříte za vytápění. Věděli jste, že přibližně 40 % tepla vám bez užitku unikne stropem? Spojte příjemné s užitečným a získejte novou kvalitní střechu i příznivě naložený rodinný rozpočet, v němž bude najednou místo i na mnoho příjemných věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *