Chcete novou podlahu? Vyzkoušejte Marmoleum

Chcete novou podlahu? Vyzkoušejte Marmoleum
Chcete novou podlahu? Vyzkoušejte Marmoleum

Jste-li příznivci přírodních materiálů a uvažujete o nové podlahovině, může být pro vás ideálním řešením Marmoleum. Připomíná tak trochu dříve hojně rozšířené linoleum, avšak vyrábí se ze směsi obnovitelných surovin, takže nepoškozuje životní prostředí a naplňuje podmínky zdravého životního styl.

Marmoleum splňuje náročné požadavky na moderní vzhled a zároveň funkčnost. Řadí se mezi ekologické podlahové krytiny a přispívá ke zdravému způsobu života. Mezi jeho nejdůležitější složky patří lněný olej, který smíchán s pryskyřicí, vápencem, dřevitou moučkou a přírodními pigmenty tvoří směs, jež je pod vysokým tlakem lisována na textilii vyrobenou z juty. Vrchní vrstva materiálu ukrývá vodě odolnou hustou dřevovláknitou desku opatřenou z rubové strany vrstvou korku. Zpracování je precizní a kvalita Marmolea zajišťuje jeho trvanlivost a odolnost vůči otěru. Vyrábí se v lamelách o rozměru 90 x30 cm, nebo čtvercích 30 na30 cm. Díky tomu je možné kombinovat jednotlivé díly v různých barvách naprosto dle vašeho vkusu. O blednutí a změnu barvy se obávat nemusíte, neboť přírodní pigmenty zajišťují jeho barevnou stálost.

Tip na článek:  Potýkáte se s vlhkým zdivem? Řešením může být odborná sanace!

Díky antistatičnosti minimalizuje Marmoleum usedání prachu a špíny, takže nedochází k množení bakterií. Proto je tato podlahovina zvláště vhodná pro lidi, kteří trpí alergiemi nebo astmatickou chorobou. Jeho údržba je snadná, neboť ho běžně stačí čistit za sucha například pomocí mopu.Mezi další výhodu Marmolea se počítá jeho vlastnost snadného dosažení pokojové teploty, takže nestudí a dodává prostorám pocit útulnosti.

Instalace Marmolea je jednoduchá

Jedinou podmínkou pro jeho položení je rovný, hladký, pevný, čistý a suchý povrch. Jednotlivé lamely nebo čtverce se spojují zakliknutím do sebe, takže odpadá jakékoliv lepení. Po pokládce lze podlahu hned používat. Marmoleum je vhodné i k instalaci na podlahové topení, vhodné však není tam, kde se vyskytuje zvýšená vlhkost – například do koupelen či k bazénu zabudovanému v interiéru apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *