Kouzelný zázvor

Hledáte účinný a zároveň chutný prostředek v boji proti nachlazení? Vyzkoušeli jste už desítky prostředků z lékárny, avšak stále Vás bolí v krku?

Sáhněte po osvědčeném léku, který si zamilujete. Jmenuje se zázvor, a kdo je vyzkouší, už nikdy nebude chtít používat neúčinné tablety za vysoké ceny, které navíc ani pořádně nezabírají. Stačí si nakoupit v tomto podzimním období zázvor do zásoby a už jen vařit a vařit zázvorový čaj s medem. Zázvor je všelékem, a pokud se zázvorový čaj připraví správně, snad žádný labužník nepodlehne hořkosladké chuti zázvorového čaje. Vychutnat si můžete také chutné a zdravé zázvorové bonbóny. Tato pochutina má lehce pálivou, avšak nasládlou, chuť a hodí se skvěle nejen při nachlazení, ale i při jízdě autem, lodí či při letu letadlem. Žvýkání zázvorového bonbónu totiž výborně zklidňuje žaludek, což ocení především ti, kteří trpí nevolnostmi při cestování. Jestliže se Vám nechce neustále kupovat nový čerstvý zázvor, pořiďte si zázvorové bonbóny do zásoby a dělejte si výtečný čaj z nich. Stačí jen dát několik málo kousků do hrníčku, zalít vše horkou vodou, zamíchat, a než šálek vystydne, přidat dle chuti med.

Tip na článek:  Jak opticky zvětšit malou místnost? Není na to nic složitého

Zázvor však můžete využít i jinak než jen výrobou čaje. Pokud víte, tak zázvor odpradávna používají Indové i Číňané ve své kuchyni, a to jak v té sladké, tak i ve slané v podobě zázvorového pečiva, pečených mas politých zázvorovou omáčkou, ale i piva či limonád. Ptáte-li se proč, odpověď bude nasnadě – zázvor se může pyšnit kromě výtečné chuti i faktem, že je skvělé afrodiziakum. Vyzkoušejte jeden z našich typů a ověřte si, jak kouzelné vlastnosti tato obyčejná rostlinka má. A nezapomeňte, že přírodní medicína je mnohdy daleko účinnější než ta, jež obsahuje spoustu chemických látek. Použitím zázvoru navíc nezruinujete svůj rodinný rozpočet jako užíváním medikamentů z lékáren.

2 komentáře: „Kouzelný zázvor

 • 18.9.2014 (11.27)
  Trvalý odkaz

  Super článek! Sám si dávám relativně často a dochucuji medem a citronem … Je fakt, že si člověk musí zvyknout na charakteristickou chuť, ale jakmile se tak stane, nedá na zázvor dopustit .)

  Reagovat
 • 29.1.2017 (20.00)
  Trvalý odkaz

  Zázvor v čaji si dávám v zimě dost často z prevence a letos ani jedna chřipka, zatím :)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *