Kde začít s ochranou přírody? Třeba u bioplastu

Kde začít s ochranou přírody? Třeba u bioplastu
Kde začít s ochranou přírody? Třeba u bioplastu

Někdy stačí k tomu, aby byl svět okolo nás lepší, opravdu málo. Například omezení plastů. Také máte pocit, že se nás každý den snaží doslova zavalit? A na nejrůznějších akcích, ať už domácích či festivalových, je to ještě patrnější.

A právě tohle lze změnit. Možná to nevíte, ale pokud si jen malinko připlatíte, můžete místo zatracovaných obyčejných plastových kelímků a příborů pořídit ty z bioplastu. Vypadají úplně stejně, jako ty běžné, a identické mají i vlastnosti. Pro srovnání se můžete podívat sem:  https://www.jarico.cz/potravinarske-a-gastro-obaly-bio-nadobi-a-pribory-katskup95.php

Každý z nás se může stát tak trochu ekologem

Jde o nabídku společnosti Jarico, jež na našem trhu působí už od roku 1994 a možnosti ekologického přístupu v této oblasti má opravdu zmapované ze všech stran. V nabídce naleznete jen prověřené a kvalitní zboží, s nádavkem za skvělé ceny.

Tip na článek:  Podzim se blíží. Nezapomeňte na svoji zahradu!

Kukuřice, cukrová třtina nebo dřevo…

Základní trio materiálů, z nichž se bio nádobí vyrábí. Ale nenechte se mýlit, pod pojmem bioplast se může ukrývá i ten vyrobený z fosilních paliv. Podmínkou je však jeho úplná a rychlá biologická rozložitelnost.

Tip pro vás: Vyzkoušejte si i bio příbor.

Cukrová třtina, vypěstovaná kvůli vašemu kelímku? Ale vůbec ne

Výroba bioplastu by neměla smysl, pokud by kvůli němu musely někde vyrůstat průmyslové plodiny, jež by jen zbytečně zabíraly místo potravinám, jichž na planetě stále ubývá. Bioplasty z cukrové třtiny však takové nejsou. Pro jejich výrobu se používají tvrdá vlákna cukrové třtiny, jež zbudou po extrakci cukru z jejích pletiv. Dříve šlo o obtížný odpad, dnes naopak o snadno zpracovatelnou biomasu.

Tyto výrobky lze bez obav použít i pro děti. Nevadí jim teplá jídla a mohou se pochlubit naprosto stejnou odolností jako jejich neekologičtí bratříčci z obyčejného plastu. Dokážeme vám to. Poznali byste kelímky z tohoto odkazu https://www.jarico.cz/bio-nadobi-a-pribory-kelimky-na-napoje-z-bio-plastu-katskup9515.php od těch klasických? My tedy rozhodně ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *