Češi objevují kouzlo menších dodavatelů energií

Magnascan / Pixabay

Před pár lety začal obrovský boom kolem dodavatelů energií. Češi pochopili, že nemusí být doživotně u jednoho, když u spousty jiných dostanou mnohem výhodnější podmínky. Měnit dodavatele úplně bez rozmyslu ovšem také není zrovna vhodná volba.

V jednu dobu jako by se s novými poskytovateli, kteří nabízeli levnou elektřinu a plyn, roztrhl pytel. Občané ČR k nim ve velkém přestupovali a po pár měsících se nestačili divit. Místo původně slíbených úspor se někdy dočkali pravého opaku – platili ještě více. Tyto nepoctivé firmy však zpravidla nemají dlouhé trvání, převálcuje je poctivá konkurence.

Energie jsou pořád stejné, jen cena se liší

Ti, co se ještě neodvážili změnit dodavatele, se zpravidla bojí a jsou nedůvěřiví. Obávají se, co všechno budou muset doma předělávat, aby mohli odebírat levný plyn od někoho jiného. Ve skutečnosti se při změně dodavatele nemění naprosto nic. Jen začnete posílat peníze na jiný účet. Energie vám budou proudit domů stále stejnými rozvody, nikde se nic nebude přepojovat.

Tip na článek:  Jak renovovat kancelářskou židli

Přechod není až tak složitou záležitostí

Dalším zdrojem obavy je samotný proces změny. Odhlášení u současného dodavatele, přihlášení u nového, změna trvalých příkazů, kterými odesíláte platby za energie. Tohle všechno jsou nutné formality, na něž ale vůbec nemusíte být sami. Spousta dodavatelů nabídne s přechodem pod jejich křídla pomoc. V praxi to tedy může vypadat tak, že vlastně jen podepíšete smlouvu a plnou moc, o nic dalšího se nestaráte. Nevěříte? Přesvědčte se třeba na https://www.epet.cz/.

Být u menšího dodavatele má smysl

Logicky uvažujete nad tím, že větší dodavatel s obrovským množstvím zákazníků si může dovolit nižší ceny? Bohužel to v praxi funguje přesně naopak. U malých dodavatelů se navíc dočkáte osobnějšího přístupu, nejste pro ně jen číslem, které jim generuje zisk, reálně se zajímají o vaše problémy. I tohle může být důvod, proč konečně přejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *