Jak funguje pojištění domácnosti?

Pokud jste vlastníkem nemovitosti, měli byste uvažovat o její ochraně ve formě řádného pojištění, které vás bude krýt v celé řadě nepříjemných událostí. Jednou z variant, jak si pojistit vlastní majetek, je právě pojištění domácnosti, na které se podíváme podrobněji. Proč ho mít, kolik vás bude stát a kde ho sjednáte výhodně?

Co je pojištění domácnosti?

Pojištění domácnosti je určeno pro trvale obývané nemovitosti – lze ho sjednat jen v případě, pokud domácnost obýváte minimálně 270 dní v roce. Není možné pojistit rekreační objekty. Účelem pojistky je krytí škod na věcech movitých – tj. na vybavení vaší domácnosti. Rozsah krytí se u různých pojišťoven liší, standardně jsou v pojistce zahrnuty věci jako nábytek, spotřebiče, koberce, vybavení koupelny a wc a další klasická výbava domácnosti. Dále se pojistka vztahuje také na:

  • peníze a cennosti
  • drobná zvířata (ale ne ta, která se chovají za účelem zisku)
  • rozhlasové a anténní systémy
  • optické a elektronické přístroje aj.
Tip na článek:  Investiční zlato - cesta k bezpečnému bohatství

inspiracenabydleni.cz_online_ergo_cz_01
Pojištění bytu a domácnosti vás kryje v případě, když budou věci zničeny nebo poškozeny vlivem živelní události, vandalismu nebo při vloupání.

Jak se určuje cena?

Cena pojištění domácnosti se stanovuje individuálně, a to na základě odhadu znalcem. Pojišťovny také mohou určit cenu na základě velikosti obytné plochy, což je rychlejší.

TIP: Pokud budete mít cenu pojistky založenu na odhadu znalce, je vhodné ji po několika letech aktualizovat. Zejména v případě, pokud dojde k modernizaci domácnosti. Aktualizace je vhodná i ve chvíli, kdy nové vybavení nekupujete. V tomto případě může dojít ke snížení ceny pojištění, protože klesla i cena vybavení.
inspiracenabydleni.cz_online_ergo_cz_02
Cenově výhodněji vychází vždy sjednání pojištění domácnosti online. Za to, že si iniciály a všechny důležité informace vyplníte do smlouvy sami, získáte bonusy a někdy i slevy.

Jaké další pojištění je možné sjednat?

Kromě pojištění domácnosti existuje pojištění nemovitosti (více se o něm dozvíte v tomto článku) a pojištění majetku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *