Dřevěná podlaha do koupelny nepatří? Opak je pravdou!

Vybrat vhodnou podlahovou krytinu do koupelny není snadné. Oproti minulosti se naštěstí situace zlepšila a na výběr je mnohem více variant než někdejší duo keramické dlažby a linolea. Moderní podlahové krytiny jsou vlhkému prostředí koupelny skvěle přizpůsobeny a my vám prozradíme, jak vypadají současné trendy. Vyzpovídali jsme profesionální podlaháře z renomovaného podlahářství Jihlava.

Keramické a kamenné dlažby mají v koupelně stále své místo – ostatně splňují veškerá podstatná kritéria odolnosti vůči vlhkému prostředí. My jsme se však zaměřili na méně obvyklé podlahové krytiny. Co byste řekli na to, kdyby ve vaší koupelně dominovalo dřevo? Že do vlhkého prostředí nepatří, už dávno není pravda!
inspiracenabydleni.cz_ekomplex_01

V koupelně se dobře daří exotickému dřevu

Odborníci z firmy podlahy Jihlava podotýkají, že ne každá dřevěná podlaha je do koupelny vhodná. Zejména pak tuzemské dřeviny, které jsou příliš měkké a mají nízkou hustotu. Oproti tomu exotické dřeviny jako bambus, wengé, merbau nebo třeba iroko vhodné jsou. Ještě lepší je ovšem teakové dřevo, které je charakteristické nadprůměrnou odolností.

Tip na článek:  Seznamujeme se s andulkami aneb zajímavosti, které se andulek týkají

Výrobci mohou zlepšit odolnost dřeva pomocí speciálních přípravků a technologií. Například proces zahřátí, impregnace a následného ochlazení známý jako „natwood“ vede k odolnosti proti veškerým škůdcům a plísním. Dřevěná podlaha je ve výsledku tvrdší i více než o 60 % a naopak má jen minimální tendence k bobtnání a sesychání.
inspiracenabydleni.cz_ekomplex_02

Krása a odolnost něco stojí

Podlahy z exotických dřevin jsou krásné na pohled, vysoce odolné a v případě pravidelné péče takřka „nesmrtelné“. Jejich jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Chcete-li se o problematice podlahových krytin dozvědět bližší informace, obraťte se na zkušené řemeslníky z firmy plovoucí podlahy Jihlava. Rádi vám poradí s výběrem podlahové krytiny a doporučí vhodné řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *