Sprchové kouty: Jakou vybrat konstrukci?

Sprchové kouty se liší v mnohých aspektech, které je třeba brát v potaz při výběru konkrétního výrobku. Nezapomeňte zohlednit konstrukci sprchového koutu. Která se vám líbí nejvíce?

Konstrukce sprchového koutu

Sprchové kouty jsou vyráběné ve třech konstrukcích:

  • rámová: Všechna skla sprchového koutu jsou zasazená do rámů. Působí tak bytelnějším dojmem. Rámy se vyrábí z různých materiálů, nejlevnější jsou plastové, dražší jsou pochromované.
  • půlrámová: Nelíbí-li se vám celorámová konstrukce dodávající sprchovému koutu na robustnosti, můžete si vybrat mezi půlrámovými a bezrámovými konstrukcemi. Půlrámové mají sice rámování výplní, ale nejsou tu svislé rámové profily.  Díky tomu výplně lépe vyniknout.
  • bezrámová: Tato konstrukce je moderní a elegantní. Rám je zde nahrazený kováním kvůli stabilitě sprchového koutu. Pěkný design mají především kouty se skleněnými výplněmi. Působí velmi luxusním dojmem. Někteří lidé se tohoto řešení obávají kvůli riziku rozbití skla, ale bát se nemusíte. Sklo je bezpečnostní a nerozbije se.
Tip na článek:  Koupelna v přírodním stylu. Nechte se unést vlnou pohody

Další kritéria pro výběr sprchového koutu

Už máte jasno, zda si vyberete sprchový kout s rámovou, bezrámovou či půlrámovou konstrukcí? Vezměte v potaz další kritéria, která vám pomohou vybrat si vhodný model.

Zvažte, jestli dáte přednost skleněným či plastovým výplním. Druhé řešení je levnější, lépe však vypadají skleněné výplně.

Sprchové kouty se také liší tvarem. Nejčastěji se setkáme s čtvrtkruhovými, čtvercovými, obdélníkovými a pětiúhelníkový kouty. Liší se i velikosti, kterou je třeba přizpůsobit rozloze vaší koupelny. Velikosti přizpůsobte také systém otevírání dveří u sprchového koutu. Některé možnosti ušetří prostor a vy tak v koupelně získáte více místa.

Sprchové kouty vyrábějí různé společnosti – Olsen-Spa, Teiko, VagnerPlast, HOPA, Ravak, Shark, Skipper, Arttec, Forte atd. Liší se i celkovým designem a další vybavením.

Sprchové kouty: Jakou vybrat konstrukci?
Sprchové kouty: Jakou vybrat konstrukci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *