Společnost E.ON se snaží podpořit projekty zaměřené na ekologií. V její soutěži aktuálně soupeří šest nadějných projektů

Společnost E.ON se již několik let snaží podporovat projekty, které se orientují na ekologii a udržitelnost. Právě tyto dva pojmy považuje společnost za klíčové při snaze zpomalit globální oteplování a odvrátit rychlé klimatické změny, které ovšem pozorujeme již dnes. Za tímto účelem vytvořila vlastní soutěž E.ON Energy Globe, se kterou hledá ekologické projekty, které se mohou následně ucházet o finanční podporu a další hodnotné ceny.

Za nadějnými projekty letos stojí i známé tváře

Od počátku soutěže E.ON Energy Globe je jejím hlavním úkolem hledat opravdu nadějné projekty, které jsou zaměřené na ekologii a udržitelnost. V letošním roce se takových do soutěže přihlásilo 165, ze kterých se vybralo šest finalistů. Za těmi tentokrát stojí i známé tváře včetně Tomáše Zástěry, Václava Kopty či Emmy Smetany, kteří jsou jejich patrony. Letos se mezi finalisty probojovaly hned dvě obce, kterým nedá spát ochrana přírody a životního prostředí jako celku.

Tou první je obec Rybí, která se rozhodla pro domácnosti vytvořit síť domácích čističek odpadní vody. Naopak obec Kněžice se zaměřila na energetickou soběstačnost a vytvořila si vlastní bioplynovou stanici pro vytápění tamních domácností. Najdou se tu ale i další nadějné projekty, včetně společnost Myco vyrábějící obalový materiál z hub či společnost Wienerberger, která vytváří fotovoltaiky plně integrované do střešní krytiny.

Tip na článek:  Na co se vztahuje dotace NZÚ?

Hlasování pro nejlepší projekt bude otevřené do konce září

Do hlasování o nejlepší projekt se může zapojit každý, kdo chce podpořit zajímavé projekty a také se zapojit do slosování o různé ceny včetně letu balónem –hlasování bude otevřeno až do konce září. Samotná ekologická soutěž bude vyhlášena až 22. října, kdy si hlavní výherce odnese finanční částku ve výši 300 000 Kč a zbylé tři projekty obdrží hodnotné ceny.

Zajímavou výhru mohou vyhrát o hlasující. Pro ně jsou připraveny ceny jako rodinný let balonem, víkendový pobyt v chatě v korunách stromů a další zajímavé ceny od partnerů soutěže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *