Zakrývací plachty: Víte, kde naleznou uplatnění a jak je vybírat?

Zakrývací plachty: Víte, kde naleznou uplatnění a jak je vybírat?
kinska / Pixabay

Bohaté spektrum využití, cenová dostupnost, dlouhá životnost i variabilita. To jsou v kostce největší výhody zakrývacích plachet. Uplatnění naleznou nejen na zahrádkách rodinných domků, ale také v podnicích, nejrůznějších provozovnách a zkrátka všude tam, kde chcete před prachem, vnějšími vlivy, poničením, ale třeba také rozmary počasí ochránit nejrůznější věci. Výhody těchto výrobků, stejně jako návod, jak vybrat zakrývací plachty je součástí následujících řádků.

Výhody zakrývacích plachet a jejich využití

Mezi největší výhody zakrývacích plachet patří nejen jejich variabilní použití a cenová dostupnost, ale též skutečnost, že ve specializovaných prodejnách si zpravidla můžete nechat vyrobit plachtu tzv. „na míru“. Plachty chrání předměty před rozmary počasí, prachem, ale i mechanickým poškozením. K dostání jsou plachty k překrytí nábytku, stavebního materiálu, ale i specifické druhy, mezi které patří například taková plachta na auto nebo stínící plachty na plot. Jak jsme ale zmínili výše, plachty lze využít všude tam, kde bude potřeba.

Tip na článek:  Revoluce ve světě regálů: Nepřizpůsobujte se moderním trendům a navrhněte si vlastní

Jak vybrat zakrývací plachty?

Jako první je nutné rozmyslet si, k čemu bude zakrývací plachta sloužit a podle toho určit odpovídající gramáž na 1 m2. Třeba takové plachty od 50 do 80 g/m2 jsou vhodné spíše na zakrývání nábytku proti prachu, nebo při malování. Naopak plachty s gramáží okolo 200 g/m2 naleznou uplatnění celoročně i ve venkovním prostředí. Použít je tudíž můžete k zakrytí sena, stavebnin, písku nebo štěrku na posyp. Ještě před tím, než zakrývací plachtu objednáte, je dobré prověřit její kvalitu a pevnost. Ono totiž není příjemné, když se vám plachta během několika týdnů samovolně rozpadne. Zde by vám mohla napovědět cena.

Kde nakupovat?

Zakrývací plachty vybírejte vždy u známých a prověřených výrobců či prodejců. Prohlédněte si sortiment a porovnejte jednotlivé produkty. Poté zvolte konkrétní rozměry a gramáž. Zajímavým tipem je e-shop www.peplachty.cz, kde naleznete například cenově výhodné stínící plachty na plot, autoplachty nebo celou řadu dalších příbuzných výrobků za atraktivní ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *