Střecha z hliníku dokáže v mnoha ohledech příjemně překvapit

Už 16 let působí na našem trhu firma PREFA Aluminiumprodukte, kterou najdete rovněž v dalších dvaadvaceti evropských zemích. „Silná jako býk“ – taková by měla být každá hliníková střecha z jejího portfolia a my vám ukážeme, že tento slogan rozhodně nepřehání.

Tam, kde běžné střechy leckdy pokulhávají, se střešní krytina PREFA ani nezapotí. A to doslova. Pověstná odolnost hliníku je totiž posílena i drážkováním po celé ploše střechy, jež výrazně omezuje zatékání a brání nežádoucí dilataci materiálu.

Střecha i pro extrémní podmínky

Skryté patentované příponky a pokládka na vazbu umožňují celé konstrukci odolat i tomu nejextrémnějšímu počasí. Množství příponek či šířku pásů a rozteče vypočítají odborníci přímo na míru vaší střeše, např. podle síly zatížení větrem a dalších faktorů.

Střešní krytiny tvoří výhradně hliníková slitina, proto jsou odolné proti korozi. Životnost hliníku se navíc počítá okolo 100 let a více. Jeho pevnost a odolnost nenaruší ani prudké krupobití (a na řešení optických vad se lze šikovně připojistit), a díky mnoha nabízeným barevným variantám se takováto střecha hodí pro moderní i tradiční styly.

Tip na článek:  Rodinný dům na klíč vám ušetří spoustu starostí. O vše se za vás postarají zkušení projektanti a architekti

Lehký materiál vám ušetří finance

A jak je to se zatížením samotné stavby? V rámci stavebních úprav nebudete téměř nikdy potřebovat drahé dodatečné vyztužení nosné konstrukce – a to díky lehkosti hliníku. Podle použitého systému PREFA se zátěž pohybuje mezi 2,3 a 2,6 kg/m2, což je přibližně 1/10 až 1/20 váhy u klasické střechy.

Náš tip: kompletní systém PREFA zahrnuje kromě samotné střechy také dokonale sladěné žlaby, fasády nebo třeba solární techniku. Vše zaštiťuje kvalitní legovaný hliník s minimální tloušťkou 0,7 mm.

Rádi byste se o výhodách hliníkového řešení přesvědčili na vlastní kůži? Chcete si promluvit s experty tváří v tvář nebo se seznámit s letošními novinkami? Navštivte veletrh PVA EXPO Letňany v termínu 6. – 8. 2. 2020. Zde je k dostání vaše PREFA vstupenka zdarma.

Střecha z hliníku dokáže v mnoha ohledech příjemně překvapit
Střecha z hliníku dokáže v mnoha ohledech příjemně překvapit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *