Je lepší koberec nebo podlaha PVC?

Výběr podlahové krytiny je vždy náročný. Je potřeba si vybrat z velmi široké nabídky a zvolit vhodnou podlahovou krytinu, které se bude do místnosti hodit svými vlastnostmi i designovým provedením. Na začátku je dobré si vybrat, zda položíte koberec nebo podlahu. Náš článek vám s rozhodnutím pomůže.

Začneme s kobercem

Koberce se pomalu ale jistě vracejí do českých domácností,  a to nejen kusové koberce, ale i celoplošné. Spousta lidí od podlahy totiž očekává, že nebude chladná, aby se na ni dalo ležet nebo si hrát, že bude měkká, aby ušetřila jejich záda a klouby a že oživí nebo doplní jejich interiér. A tohle všechno koberec dokáže.

Ideální do dětského pokoje a ložnice

Nenajdete lepší podlahovou krytinu do dětského pokoje než je koberec. V svému pokoji si děti nejčastěji hrají, čtou nebo třeba kreslí právě na podlaze. Je tak ze všeho nejdůležitější, aby nenastydly a neležely na studené podlaze. Koberec má výborné tepelné vlastnosti. Navíc jsou k sehnání kobercové čtverce různých barev, a dítě si tak může koberec navrhnout samo.

Z čeho můžete vybírat

Koberců je celá řada a je možné vybírat právě mezi kusovými a celoplošnými (koberce metráž), ale také mezi běhouny do chodby, perskými koberci nebo kovralem či jekorem. Vybírat je možné modle materiálu, přírodní nebo umělý, podle pokládky, která je volným položením nebo lepením i podle výšky vlasu nebo barvy koberce.

Tip na článek:  Nerozlučná dvojka: matrace a rošt

Sledujte piktogramy

Každý výrobce koberců na rubu svého výrobku umisťuje štítek s piktogramy, které charakterizují daný koberec. tyto symboly nás informují o komfortu užívání (nízký, malý, dobrý, vysoký a luxusní). ze symbolů se také dozvíme, jestli je koberec vhodný do domácího prostředí a jaké koberec snese zátěž. Piktogramy nám také oznamují, jestli je možné na koberec umísti kolečkovou židli nebo jestli je koberec vhodný na podlahové vytápění.

Vlastnosti koberce

 • snižuje hlučnost v interiéru
 • zabraňuje kročejovému hluku
 • vhodné pro alergiky
 • optické rozdělení prostoru
 • snadná údržba
 • jednoduchá pokládka

PVC podlahy

PVC podlahy, jak heterogenní tak homogenní se vyznačují dlouhou životností, vysokou odolností a příznivou pořizovací cenou. Proti kobercům jsou odolné proti vlhkosti a skvrnám, které se jednoduše dají setřít, není potřeba složité odstraňování. PVC podlahy se vyrábějí s moderními designy a v různých barevných variantách.

PVC do koupelny a kuchyně

Ideální místem, kde PVC podlahy oceníte jsou kuchyň nebo koupelna. Žádná jiná podlaha není tak mechanicky odolná a vydrží větší množství vlhkosti. navíc PVC podlahy se vyznačují snadnou údržbou, což se do koupelny i kuchyně velmi hodí. PVC podlahy si zvládne položit každý domácí kutil.

Pokládka

PVC se vyrábí v různých šířkách a tloušťkách, a to od 1 do 4 mm. To umožňuje pokládku bez nastavovaná pásů PVC. Novinkou jsou PVC samolepící čtverce, které jsou díky menší velikosti na pokládku snadnější. Při pokládce je možné zároveň aplikovat protiskluzovou úpravu

Vlastnosti PVC podlahy

 • příznivá cena
 • mechanicky odolné a voděodolné
 • výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti
 • rychlá pokládka
 • jednoduchá údržba
Laminátové podlahy
Laminátové podlahy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *