Díky posuvným dveřím ušetříte prostor

Řešíte v bytě či domě akutní nedostatek prostoru? A přemýšleli jste někdy nad klasickými dveřmi, které se k Vám domů zkrátka nevměstnají? Právě proto můžete zauvažovat nad pořízením posuvných dveří. Nejen, že zaberou opravdu minimální prostor, ale mohou být naprosto stylovým doplňkem fádního pokoje. Zapomeňte na nutnost kruhové výseče o průměru metr a půl, již běžné dveře naprosto nutně potřebují. A co navíc – již se Vám nikdy nestane, že si do dveří přibouchnete prsty.

Pokud se můžete počítat mezi šťastlivce vlastnící obrovitánské plochy bytu, i přes to můžete být hrdými majiteli posuvných dveří. Hodí se do všech míst, kde víte, že byste rádi měli u zdi nábytek. Můžete si u dveří otevírajících se do daného pokoje postavit do cesty křeslo? Nemůžete, to dá rozum. Avšak posuvné dveře pamatují i na tento typ situace.

Na výběr máte hned ze dvou možností, buď dveře zasouvající se podél zdi anebo dovnitř, do zdi. A protože se zkrátka nemůže stát, že by dveře potřebovaly nějaký prostor po stranách, jelikož se zasouvají podél zdi či rovnou do zdi, tak máte stoprocentní jistotu, že pokud za nimi máte umístěný třeba gauč, nestane se, že by při otevírání dveří došlo k nárazu křídla dveří do pohovky.

Tip na článek:  Balkonové zábradlí osvěží vzhled domu

Zakoupíte-li si u jedné firmy posuvné dveře, poptejte se rovnou i po vhodných bytových doplňcích, které se budou s materiálem dveří doplňovat. Není to opravdu od věci. Můžete se totiž stát, že posuvné dveře budou v místnosti působit jako „pěst na oko“, zkrátka si design dveří nesedne s Vaším interiérem. Drobné předměty dokáží tento fakt alespoň trošku zmírnit, a Vy se nebudete muset stydět za své nové posuvné dveře tak, že je raději budete nechávat pořád otevřené, respektive zajeté uvnitř ve zdi. Počítat s budoucností se vyplatí zkrátka i při pořizování posuvných dveří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *