Evergreen domova – koberec

Pezibear / Pixabay

Přestože je dnes trendem v bydlení plovoucí podlaha, dlažba nebo stále populárnější marmoleum – linoleum vyrobené tradiční technologií ovšem z čistých přírodních surovin, řada lidí nedá dopustit na tradiční podlahovou krytinu, kterou představuje koberec.

Pokud mu věnujete dostatečnou a kvalitní péči, není totiž zdrojem roztočů a prachu, jak se obvykle traduje, ale dokonce díky tomu, že umí zachycovat jemné prachové částice, dokáže jejich koncentraci v ovzduší snižovat. K jeho dobru je nutno rovněž připočítat vynikající izolační vlastnosti, díky kterým koberec účinně snižuje hluk, dále zateplení bytu a nezanedbatelný pocit útulnosti, který koberec dokáže vdechnout.

S odpovídající péčí o koberce souvisí vysávání kvalitním vysavačem. Těch je dnes na trhu celá řada a na výběr jsou mnohá typová provedení s širokým spektrem funkcí. Dalším důležitým faktorem údržby koberců je ale také jejich občasné komplexní vyčištění. Doba, kdy si lidé tuto podlahovou krytinu čistili sami je pryč a existuje celá řada odborných firem, které disponují příslušnou speciální technikou, díky které jsou koberce stále jako nové. Při výběru firmy je však zapotřebí obezřetnosti, neboť ne každá používá takové čistící prostředky a technologie, které jsou schválené hlavním hygienikem ČR a jejichž použitím se koberce ani čalounění nesráží a nemění barvy. Raději si proto nejprve na danou firmu zjistěte  reference.

Tip na článek:  Odhalíme vám skrytá tajemství plastových oken

Velmi účinné ošetření koberců probíhá mokrou cestou. Jejím principem je tlakové nasycení čištěné plochy teplou vodu za použití rozpuštěného čistícího přípravku a následné odsátí vody včetně obsažených a rozpuštěných nečistot.

Řada firem nabízí také výběr, zda si přeje koberce nechat vyčistit přímo na místě, nebo jestli využijete možnosti jejich odvozu k vyčištění do firmy. Běžná nabídka vyčištění mimo váš domov se týká většinou koberců o rozloze do 20m2 , požadavek na odvoz větších kusů je zapotřebí většinou dopředu se zvolenou firmou konzultovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *