Anhydrit je pro rychlé vytvoření podlah ideální

MAKY_OREL / Pixabay

Rekonstruujete svůj dům či byt nebo dokonce stavíte bydlení pěkně od píky? A už jste přemýšleli, jak vyřešíte podlahy? Děsíte se už předem dlouhé doby tvrdnutí a dalších nepříjemností? Představíme vám podlahy, které vytvoříte za jeden den a stejně krátkou dobu potřebují k tomu, abyste se po jejich povrchu mohli volně pohybovat.

Nejde  žádné zázračné technologické řešení, ale o anhydritové podlahy. Ty jsou stavebním specialistům známé již po několik desetiletí, ale teprve nyní si získaly širokou oblibu právě kvůli své technologické a časové nenáročnosti.

Podlaha do soukromých i komerčních objektů

Nezáleží na tom, kde chcete své podlahy realizovat. Kvalita použitého materiálu a rychlá realizace se uplatní v jakémkoli typu objektu. Lité podlahy jsou vždy:

  • dokonale rovné díky použití samonivelačního potěru,
  • beze spár a dalších neestetických prvků,
  • připravené k chůzi po 24 hodinách.

Co je to vlastně anhydrit?

Když se oprostíme od odborné terminologie, skládá se tento nevšední materiál prakticky jen ze síranu vápenatého, vody, písku a několika dalších doplňkových přísad. Po smísení všech prvků vznikne tekutý samonivelační potěr s homogenní konzistencí a skvělou vodivostí. Hodí se tedy jako skvělá krycí vrstva i pro moderní podlahové topení, která neodkloní stranou více tepla, než je nezbytně třeba.

Tip na článek:  Zapůjčení stroje na mokré čištění koberců

Tři výhody anhydritu oproti klasickému betonu

Rychlá realizace – díky tekutosti výchozího materiálu stačí anhydritovou podlahu jednoduše rozlít. Obemkne trubky, nedostupná zákoutí a další problematická místa. Sama se vyrovná, takže je vždy dokonale rovná.

Snadné použití – již druhý den lze po takto připraveném povrchu chodit, první zatížení je pak doporučeno o tři dny později. Jakmile anhydritová podlaha vytvrdne, stane se velmi odolnou a pevnou.

Čistota práce – při realizaci podlahy nedochází k víření prachu a dalších nečistot. Hotová podlaha má navíc znatelně menší tloušťku, než ta z betonu.

A kolik takový komfort a kvalita stojí? Anhydritové podlahy ceník vás přesvědčí, že nejde o nijak přehnané náklady.  Více se dozvíte u odborníků Podlahy s.r.o., kteří na našem trhu působí již od roku 1992. Využijte jejich bohaté zkušenosti a vyberte si s jejich pomocí takovou podlahu, které plně vyhoví všem vašim potřebám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *