Vybíráme interiérové dveře aneb vkus nemusí být omezený rozpočtem

Interiérové dveře z masivního dřeva mají pověst produktů pro náročné
StockSnap / Pixabay

Každý dům či byt má nějaké ty interiérové dveře a to bez ohledu na to, jestli jeho majitelé dávají přednost volnosti nebo si soukromí cení nade všechno. Jakou roli hraje při výběru interiérových dveří materiál a na co se zaměřit především?

Ještě před několika málo lety by nikoho z nás ani nenapadlo ladit interiérové dveře či zárubně s vybavením interiéru. Vnímání estetiky prostoru však značně pokročilo, takže interiérové dveře již neslouží pouze jako předěl místností nebo více či méně dokonalá hluková izolace, ale plní i funkci jedinečného doplňku.

Dýhy, lak nebo přímo syntentika?

Interiérové dveře z masivního dřeva mají pověst produktů pro náročné. Málokdo ale ví, že skoro stejně dokonalým dojmem působí ty, které jsou pokryté přírodní dýhou. Díky špičkové použité technologii jsou takové dveře od svých masivních kolegů skoro k nerozeznání. Nabízejí také širokou paletu možností a dostupných stylů díky skvělé tvarové stálosti dýhy. A potěší vás i jejich příznivá cena.

Lakované dveře s sebou nesou punc luxusu. Hodí se však jen tam, kde není jejich povrchová dokonalost neustále narušována neposednými prstíky nebo tlapkami. Leštěnka je v takovém případě dost ubíjející nezbytností. Kompromis lze najít u lakovaných dveří s matným povrchem. I ty vypadají působivě, ale uklízecí orgie je míjejí velkým obloukem.

Tip na článek:  Finská sauna

Dveře ze syntetických materiálů patří k tomu nejlevnějšímu, co si lze do domácnosti dopřát. Značka Porta Doors však dokazuje, že rozhodně nemusí jít o výrobky druhé kategorie a že i za příznivou cenu lze získat krásné designové kousky s vysokou užitností. Prohlédněte si přehledně vyvedený katalog a sami zjistěte, jaké možnosti jsou dostupné.

A jakmile si vyberete své vysněné dveře Porta Doors, zamiřte na internetové stránky Atex Planá. Jde o přímého dovozce, takže se můžete vždy spolehnout na příznivé ceny se vším všudy. Bojíte se odlišné kalibrace svého monitoru? Chcete si barvy i veškeré detaily prohlédnout na vlastní oči? Pak navštivte některou z poboček v Praze, Jihlavě či Plané nad Lužnicí, kde vám s nákupem pomůže vždy ochotný personál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *