Interiér podle feng shui, aneb zařiďte si příbytek harmonicky

Bydlet v harmonickém domově je pro řadu lidí důležité. Dobře plynoucí energie, žádné faktory probouzející spory nebo hádky, pouze příjemná a útulná atmosféra. Docílit takového bydlení není snadné, pakliže se neřídíte zásadami starého čínského učení feng shui. Pravidla stanovená feng shui lze uplatnit nejen do exteriéru, kdy vybíráte nerezové kliky či poštovní schránky, ale samozřejmě i do interiéru, kde platí následující zásady.

V ložnici musí být správně umístěná postel

Pravidla starého čínského učení se s každou místností krapet mění. Mezi nejdůležitější body seznamu toho, jak zařídit interiér však patří umístění postele v ložnici. Správně zařízená ložnice je klíčem ke spokojenému a zdravému životu, proto nedovolte, aby právě zde kolovala ne zrovna pozitivní energie.

Svou postel umístěte vždy čelem k pevné stěně. Postel by se nikdy neměla nacházet mezi oknem a dveřmi, vždy je její místo čelem k pevné stěně, čímž vám pomyslně chrání vaše záda a je na ni spolehnutí. Kromě toho by v ložnici měla být maximálně zachována intimita čili žádná televize, žádná zrcadla ani nic podobného.

Tip na článek:  O kvalitu vody v bazénu se postará vhodná chemie

S umístěním zrcadel bývá potíž

Člověk by řekl, že podle feng shui nejsou zrcadla vítaná prakticky nikde, ale ve skutečnosti je má i staré čínské učení rádo, pokud je dobře umístěno. Své místo si najde na dlouhých chodbách nebo v tmavých místnostech, kde může hezky odrazit světlo putující do interiéru skrze okna ve zdech.

Kam však zrcadlo nepatří je zeď naproti dveří. V takovém případě se může stát, že bychom své štěstí a úspěch odrazili ven.

Dodržujte řád

I když bydlení podle feng shui patří k nejoblíbenějším, pokud vás také láká, musíte pamatovat na řád, který budete muset dodržovat. Mějte proto svůj interiér plný úložných prostor, abyste pořádek byli schopní snáze udržovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *