Zrcadlo, řekni mi….

ZrcadlaZrcadla jsou nepostradatelným doplňkem každé domácnosti. Nejen, že nám podávají informaci o našem vzhledu, ale představují také výrazný estetický prvek. Velká zrcadla či jejich seskupení dokáže místnost navíc zvětšit a prosvětlit.

Hladký povrch zrcadla umožňuje odrážení světla, v důsledku čehož odráží obraz vašeho těla, tváře i předmětů kolem vás. Od jiných předmětů, které odráží obraz, zrcadlo má zrcadlo až 95 procentní účinnost. Má moc nejen vhodně doplnit místnost, ale také ji navíc i opticky zvětšit. Jedná se sice o klam, ale často a s oblibou využívaný. Potřebujete-li místnost rozšířit, instalujte zrcadlo na delší stěny místnosti. Pakliže ji chcete prodloužit, zrcadlo umístěte naopak na kratší stěny. Výběr zrcadel je opravdu pestrý. Můžete vybírat mezi výrobky v jednoduchém provedení, s fazetou, zrcadla zasazená do rámu kovového, dřevěného nebo třeba plastového. Zrcadla mohou být volně stojící, závěsná i nalepovací, přičemž právě tento typ umožňuje vytvořit zrcadlovou stěnu libovolné velikosti a ovlivnit lze s ohledem na rozměr jednotlivých kusů i její tvar.

Ženy preferují velká volně stojící zrcadla
Volně stojící zrcadla vyžadují prostor, který jim umožní vyniknout. Shlédnout v něm můžete celou siluetu těla a těší se zejména přízni žen. Muži mají rádi spíše zrcadla závěsná, neboť většinou preferují jednodušší zařízení interiéru a minimalizují předměty, o které je třeba pečovat. A na závěsném zrcadle v porovnání s volně stojícím zrcadlem prach ulpívá jen minimálně. Přibližně stejné oblibě u mužů i žen se ale těší zrcadla nalepovací, jejichž dekorativní schopnost a variabilita dokáže dát místnosti úplně jiný rozměr.

Aby se zrcadlo nemlžilo
Vývoj jde dál a změn doznala i koupelnová zrcadla. Na výběr je nejen celá řada velikostí a různých tvarů, ale také taková, ve kterých je zaintegrováno osvětlení nebo třeba kosmetické zrcátko. Vedle pěkného koupelnového doplňku se tak zrcadlo stává opravdu praktickým pomocníkem. Oblibě se těší trojkombinace zrcadlo – úsporné integrované LED osvětlení a zvětšovací kosmetické zrcátko s trojnásobným zvětšením. Celá řada zrcadel je dnes již vybavena LED osvětlením, které poskytuje jasné a homogenní osvětlení.Všichni jistě znají situaci, kdy se po sprchování nebo koupání zrcadlo zamlží a trvá poměrně dlouho, než tento stav odezní. Chytrým řešením je „vychytávka“ v podobě elektrické topné fólie, která se umisťuje pod zrcadlo. Topná fólie je opatřená samolepící plochou, kterou se přilepí na zadní stranu zrcadla. Výkon se pohybuje mezi 12,5 až 50 W a fólii je zapotřebí připojit například na osvětlení zrcadla.

Tip na článek:  Topte chytře v kamnech se zásobníkem

Kosmetická zrcadla na několik způsobů
Pokud z jakéhokoliv důvodu takovéto zrcadlo nelze do vaší koupelny umístit, můžete si vedle klasického zrcadla dopřát samostatné kosmetické zrcátko s LED osvětlením. Na výběr máte buď nástěnné kosmetické zvětšovací zrcátko s flexibilním ramenem, které umožňuje jeho pohyb do všech stran, nebo samostatně stojící. V druhém případě můžete vybírat mezi zrcadlem klasickým, oboustranným s lícovou stranou zobrazující reálný pohled a stranou rubovou zvětšovací. Rozdílnost spočívá také v tom, jestli je zrcadlo bez osvícení nebo s osvícením a v tomto případě je na výběr ještě varianta s přívodem elektrické energie nebo s ovládáním na baterky. Také se můžete rozhodnout, kolikanásobný zoom vám bude na zrcadle vyhovovat.

Zrcadlo v roli kouzelníka
Navíc je zrcadlo tak trochu kouzelník, v důsledku čehož se velké oblibě těší zrcadlové labyrinty neboli zrcadlová bludiště. Jejich princip spočívá na koncepci bludiště doplněné vizuálními vjemy, které vznikají v důsledku odrazu nějakým způsobem zdeformovaného zrcadla. Díky tomu se štíhlý člověk v bludišti promění jako mávnutím kouzelného proutku v kulatého tlouštíka, ze kterého jiné zrcadlo vyrobí téměř žirafu.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *