Víte, jak funguje pojištění domácnosti?

Každý vlastník nemovitosti musí brát v úvahu různá rizika, která mohou nemovitost postihnout. Ochrana ve formě pojištění domácnosti je v dnešní době skutečně důležitá. Tento článek vás provede podrobnějším popisem této varianty pojištění a ukáže důvody, proč je dobré si ho sjednat i kde ho sjednáte nejvýhodněji.

Funguje jako ochrana vašich věcí

Pokud si chcete sjednat pojištění domácnosti, musíte nejprve splňovat několik podmínek. Toto pojištění je určeno jen pro trvale obývané nemovitosti, což znamená, že musíte svoji nemovitost obývat nejméně 270 dní v roce. Nedá se tedy využít pro chaty, chalupy a další rekreační objekty. Pojištění domácnosti kryje škody na vybavení, tj. na věcech movitých. Tyto pojistky nabízejí řadu různých variant, aby si každý pojištěnec mohl vybrat komplexní ochranu své domácnosti podle vlastních rizik. Také rozsah krytí se liší. V základním pojištění je zahrnutý nábytek, spotřebiče, koberce, ale také cennosti nebo drobná zvířata. Tyto věci jsou chráněny v případě zničení vlivem živlů, vloupání či vandalismu.

Tip na článek:  Správně vybrané pojištění znamená každodenní klidný spánek
Víte, jak funguje pojištění domácnosti?
Víte, jak funguje pojištění domácnosti?

Cena pojištění se stanovuje individuálně

Stejně jako u všech ostatních druhů pojištění se i zde výrazně liší výsledné ceny. Záleží totiž i na odhadu znaleckého posudku, protože právě ten určí, nakolik jsou vaše movité věci cenné. V případě rekonstrukce či modernizace můžete tento posudek nechat zaktualizovat, protože tehdy se samozřejmě hodnota domácnosti zvyšuje a možná bude potřeba upravit výši limitu. Stejný princip funguje i opačně a pak je možné nechat si pravidelnou platbu pojištění pro Bezpečný domov snížit. Cena se v některých případech odvíjí pouze od velikosti obytné plochy, což je mnohem rychlejší (například u pojišťovny ERGO).

Cena pojištění se stanovuje individuálně
Cena pojištění se stanovuje individuálně

Jak sjednat pojištění domácnosti online?

Sjednání pojištění domácnosti přes internet je cenově výhodnější. Online formou ušetříte čas i peníze, navíc vás čekají lákavé bonusy. Kromě pojištění Bezpečný domov existuje ještě varianta Bezpečný domov PLUS. Jedná se o variantu pojištění majetku, které se dá sjednat i pro rekreační objekty. Sjednat si můžete ještě pojištění nemovitosti, které kryje škody na věcech nemovitých (více o něm zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *