Nebankovní půjčky – mají peníze skutečné pro každého?

O rychlých půjčkách z nebankovního sektoru koluje celá řada často protichůdných mýtů. Zatímco některé tvrdí, že peníze tu získají jen ti, co mohou jako zástavu dát třeba auto nebo dům, jiní se ohánějí údajnou 100% prostupností půjček po každého. Pravda je, ostatně jako vždycky, zhruba někde uprostřed.

Na našem trhu neexistuje půjčka nebankovní, která by půjčila ihned a skutečně komukoliv. Ať se vám to líbí nebo ne, každého žadatele je třeba minimálně ověřit. Občanský průkaz, druhý doklad totožnosti, mobilní telefon, e-mail nebo výpis z bankovního účtu – to jsou nezbytnosti, bez nichž se tento proces zkrátka neobejde.

Když vám nepůjčí, a vy nevíte proč

Někdy však může dojít k zamítnutí krátkodobé půjčky u osob, jejichž finanční situace je poměrně dobrá, a je potřeba pouze sehnat pár tisíc na nenadálé výdaje. Pokud se i vám přihodilo něco podobného, poradíme vám, kde najít hlavního viníka. Bývá to registr dlužníků SOLUS. Ten se snaží chránit zadlužené klienty před dalším zabředáním do dluhové pasti. Někdy se však do jeho spárů můžete dostat ze zcela banálních důvodů. Stačí několik stokorun, které dorazily na účet telefonního operátora s dvoudenním zpožděním, a na problém může být zaděláno.

Tip na článek:  Plánujete investici do rekonstrukce? Specializovaný úvěr vám s tím pomůže

U jakékoliv půjčky proto doporučujeme vyžádat si předem svůj výpis ze SOLUSu a případně zde požádat o vymazání negativních záznamů (ne vždy je to bohužel možné).

Půjčí mi, i když nemám bankovní účet?

Nebankovní půjčky na účet patří mezi nejžádanější produkty, ale zoufat si nemusíte, ani když se s oficiálními institucemi příliš nekamarádíte. Podmínky u poskytovatelů jsou různé, nejčastěji však po vás budou chtít výplatní pásky alespoň tři měsíce zpětně, což může být pro mnoho lidí velkým problémem. Doporučujeme proto založit si základní účet on-line u některých menších bank (kurýr se smlouvou obvykle přijede do druhého dne, takže nikam nemusíte) a teprve poté požádat o půjčku.

Náš tip: Vyzkoušet to můžete třeba u prověřeného poskytovatele pro krátkodobé nebankovní půjčky, společnosti COOL CREDIT s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *