Přesná výroba si žádá precizní měřidla

3dman_eu / Pixabay

Patří vaše firma také do průmyslových odvětví, v nichž je třeba pracovat s opravdu milimetrovou přesností? Pak se zcela jistě neobejdete bez šikovných měřících nástrojů v odpovídající kvalitě.

Potřebná přesnost za všech okolností

Jednoduché a přitom bezchybné měření s minimálními odchylkami, nejčastěji zajišťují posuvná měřítka alias šuplery. Oproti těm pro hobby použití je však u profesionálních kousků požadována větší odolnost vůči prachu či vodě, a také mnohem jednodušší obsluha. Firma Michovský-TOOLS s.r.o. proto nabízí posuvná měřítka nejrůznějších typů s mnoha funkcemi, díky nimž si mezi nimi zaručeně vybere opravu každý, dostupné jsou modely s aretačním šroubem, tlačítkem či úchylkoměrem, a jako zlatý hřeb také moderní digitální verze s vysokou přesností. A pokud vám dělá starosti polétavý prach nebo všudypřítomná vlhkost ve výrobě, stačí vyhledat měřidla s označením IP67, jež obojímu bez problémů odolají.

Když měřidla nestačí…

Délka je však pouze jedním z důležitých údajů, které ve svém provozu potřebujete znát. Zcela jistě proto využijete i hloubkoměry, úhelníky či úhloměry, doplněné o tzv. prizma kostky, zajišťující měřidlu ideální opěrný bod, a tím i optimální podmínky k funkci.

Tip na článek:  Životnost plastových oken

Rychlý výsledek bez měření

Nebaví vás neustále odečítat nepřehledné stupnice, když se chcete přesvědčit o správných rozměrech hotového výrobku? Pak pro vás budou ideální měřidla pojmenovaná jako kalibry. Jednoduše je nastavíte na požadovaný rozměr a okamžitě víte, jak na tom jste. Chyba lidského faktoru je vyloučena – kalibry mají totiž vždy dvě strany: dobrou a zmetkovou. Jestliže tu první na výrobek nasadíte a druhou ne, je vše v pořádku a výroba může pokračovat. Kontrola je hotová během několika vteřin a zvládne ji opravdu každý. Nemusíte tak na konci směny odepisovat celou šarži chybně vyrobených součástek, když je můžete kdykoliv jednoduše zkontrolovat.

Na stránkách www.meridla.cz od  Michovský-TOOLS s.r.o. najdete široký výběr měřidel s více než 20letou tradicí. Zboží je obvykle skladem, takže jeho doručení můžete očekávat už za 24 hod. A pokud si nebudete vědět s výběrem rady, vyškolení odborníci vám ochotně poradí. Vždyť tato firma zásobuje svým zbožím velké i malé podniky v ČR i zahraničí – máte tak jistotu, že nakupujete u skutečných odborníků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *