Rady, jak vyzrát na graffiti

Rady, jak vyzrát na graffiti
Rady, jak vyzrát na graffiti

Zatímco pro sprejery je graffiti uměleckým vyjádřením, pro majitelé nemovitostí je to vrcholný stupeň vandalismu, pro který není omluva! Jak se na graffiti díváte vy a máte už nějaké zkušenosti s odstraňováním sprejerských výtvorů?

Než se graffiti objeví…

Kde se graffiti objevují? Jsou samozřejmě typická místa, na nichž se to výtvory sprejerů jenom hemží. Stejně tak jsou místa, kde jsou barevné malby velmi očekávané, ale naštěstí je zde neuvidíte. Co za tím stojí? Důvodů může být celá řada, jedním z nich jsou také účinné antigraffiti nátěry. Ty se postarají o vznik nečekaně účinné vrstvy, z níž lze nechtěné graffiti smýt pouhou mýdlovou vodou. Sprejeři budou zklamáni, že jejich práce byla zbytečná a nejpozději po několika bezúspěšných pokusech se už budou dané ploše vyhýbat obloukem. Antigraffiti nátěry jsou dostupné ve dvou variantách. Zatímco dočasný antigraffiti nátěry je po odstranění sprejerské barvy nutné obnovit, v případě trvalého nátěru je ochrana dlouhodobá. V obou případech je vzniklá vrstva velmi nenápadná, její efektivita je dána inovativními nanotechnologiemi.

Tip na článek:  Dveřní pouzdra – praktický pomocník do domácnosti

Když se graffiti objeví…

Při podcenění ochrany dané plochy se graffiti na nové fasádě s velkou pravděpodobností dříve nebo později objeví. A zde přichází řada na takzvané odstraňovače graffiti, které se nanáší v tenké vrstvě na dané místo. Po uplynutí doby působení stačí nátěr setřít spolu s graffiti. Fasáda zůstane nepoškozená. Odstraňovači graffiti na zdi konkuruje mechanickým metodám v boji s graffiti, jako je laser, abrazivní prostředky nebo omývaní vysokým tlakem vody. Tyto metody většinou představují hrozbu pro strukturu fasády.

Zoufáte si nad graffiti, která se na fasádě vašeho domu objevují téměř s železnou pravidelností? Zbavte se své noční můry za pomoci moderních prostředků, které vašemu domu navrátí pěkný vzhled.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *