Dřevěná schodiště aneb Přibližte si zámeckou atmosféru

Dřevěná schodiště aneb Přibližte si zámeckou atmosféru
Dřevěná schodiště aneb Přibližte si zámeckou atmosféru

Pokud se Vás zeptáme na jednoduchou otázku: „Který bytový prvek byste určili jako ten nejdominantnější ze všech?“ dostaneme vskutku zajímavou odpověď, avšak dozajista pravdivou. A to: „Schodiště.“

Ptáte se proč? Možná právě proto, že patří k těm prostorově výraznějším skulpturám, a co navíc, když si jednou pořídíte nové schody, dosti těžko je budete každý rok, či snad měsíc, měnit. Proto je velice důležité, abyste při výběru zvolili správně. Tedy kvalitní materiál, který je funkční a dobře vypadá. A posoudili mnoho dalších aspektů.

Jaký materiál je nejvhodnější pro stavbu schodiště?

Ve volbě materiálů se lidé navracejí ke staré dobré možnosti dřevěných schodišť, která nahrazují studená a neosobní kovová monstra. Jistě, i kovové schodiště může být zajímavým zkrášlením místnosti, avšak dřevo je dřevo. Na výběr máte hned z několika možnosti. Dřevo smrkové, borovicové, dubové, bukové, ale také to z olše, ořešáku nebo třešně. Pokud ale chcete něco speciálního, sáhněte po exotických materiálech – merbau a jatobě.

Tip na článek:  Osobitý styl – nábytek vestavěný a na míru

Trápí-li Vás, zda si pořídit schodiště rovné či točité, věřte, že tento problém budete muset vyřešit individuálně, záleží zde totiž na aspektech, které Vaše prostory nabízejí. Každé místo potřebuje něco jiného. Bez ohledu na druh schodiště ale musí být pohodlné a maximálně bezpečné. Abyste se mohli cítit opravdu jako na zámku, nezapomeňte na výběr vhodného zábradlí, jež by mělo vhodně korespondovat s celým dřevěným schodištěm a plnit kromě estetické funkce i tu bezpečností.

Kvalitní zábradlí je základ

Co jiného by nás mělo uchránit pádu, než kvalitní dřevěné zábradlí? V každém případě se poraďte s odborníkem na schodiště, aby se Vám nestalo, že budete mít špatnou délku a šířku stupňů, nekvalitní madla či snad úzké schodiště. Pamatujte ale na jedno – některé typy schodišť se hodí do zámeckých prostor, jiné zase do moderních bytů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *