Vybíráme záclony krok po kroku

V každé útulné a příjemné domácnosti byste našli záclony. Jedná se o interiérový doplněk, bez kterého by to bylo v domácnosti velice smutné. Že ještě ve vašem příbytku záclony nejsou a že se kvůli tomu necítíte ve svém domově dobře? Je načase si záclony pořídit. Jenže jak si vybrat ty správné, když na trhu je tolik druhů?

Vybíráme záclony podle jejich typů

Když se podíváte na nabídku záclon a závěsů, zjistíte, že je nabídka naprosto obrovská. Záclony lze vybírat nejen podle barev, ale také podle jejich typů. Vybírejte si podle stylu vašich oken nebo podle stylu, do kterého je zařízený zbytek domácnosti. Na trhu najdete háčkované záclony, také záclony podobající se panelovým závěsům. Takzvané panelové závěsy jsou závěsy, které jsou posuvné a které jsou dnes velice moderní.

Záclony lze taktéž rozdělit do kategorií podle typu umístění. Hledáte záclony klasické do oken? Pokud ano, máte doma střešní okno, malé okno nebo velké francouzské okno? Nebo snad hledáte záclony do dveří, které budou dveře trochu maskovat?

Tip na článek:  Pojištění domova je jistotou v nepříjemných chvílích

Při výběru záclon je důležitý i materiál

Stejně jako existuje na trhu mnoho typů záclon, existuje také celá řada materiálů, ze kterých jsou záclony vyrobeny. Na trhu dnes najdete bavlněné záclony, také lněné záclony nebo záclony z umělých materiálů. Také jsou na trhu vyšívané záclony, které jsou trochu retro záležitostí, ale například do roubených chaloupek se skvěle hodí.

Kusové nebo metrážové?

Pokud jste se rozhodli koupit si záclony, pak byste se měli předně rozhodnout, jestli budete hledat kusové záclony nebo záclony metrážové. Jestliže se rozhodnete pro metrážové, musíte si doma změřit, jak vysoké záclony chcete mít. Při měření záclon však dochází k jedné situaci – lidé nevědí, jak na to. Pokud chcete pokrýt celou šíři okna, okno změřte a vynásobte údaj dvakrát nebo třikrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *