Uvažujete o hypotéce? Teď je na ni nejvhodnější doba!

Uvažujete o hypotéce? Teď je na ni nejvhodnější doba!
AlexanderStein / Pixabay

Plánujete si pořídit nový byt či dům? Chystáte se rekonstruovat nebo stavět? Pak se pravděpodobně neobejdete bez hypotečního úvěru. Ten je bezesporu během na dlouhou trať, a z toho důvodu je třeba ho pečlivě zvážit. Pokud proto už nějakou dobu čekáte na příznivější úrokové sazby, přišla vaše chvíle. A není čas ztrácet čas.

Rok 2014 byl překvapivý a přinesl nové rekordy

Ptáte se, proč byste si měli podat žádost o hypotéku právě teď? Během roku 2014 poklesly úrokové sazby na historické minimum a jejich průměr činil 2,44 %. Některé banky přitom poskytovaly úvěry s úrokem okolo 1,6 % v závislosti na konkrétní situaci, což je nabídka, která se jen tak neodmítá, zvlášť když zájemce o hypotéku nemá příliš peněz nazbyt.

Právě proto, že byl rok 2014 takto milosrdný ke všem žadatelům o hypoteční úvěr, nemůžeme podle některých odborníků očekávat další pokles, jiní si troufají říci jen to, že pokles může být pouze minimální. Proto by žádný zájemce o hypotéku neměl čekat na vhodnější dobu. Ta už totiž dost možná nepřijde.

Tip na článek:  Navrhnite si obraz podľa vlastných predstáv

Zařídit si bydlení snů je nyní výhodné

Když už víte, že není na co čekat, vyberte si dům či byt svých snů nebo si ho nechte postavit. A jak vlastně zafinancovat nový domov? Kromě hypotéky můžete využít i úvěru ze stavebního spoření nebo půjčky na bydlení. Na rozdíl od hypotéky jsou ale tyto 2 možnosti vhodné spíše v situaci, kdy potřebujete jen menší obnos v řádu desetitisíců korun. Úrokové sazby jsou u nich totiž vyšší a doba splácení je obvykle mnohem kratší.

Učiňte první krok

V současné době jsou úrokové sazby hypoték na historickém minimu a tuzemské banky se předhánějí v nabídkách, aby si žadatel o hypoteční úvěr vybral právě je. Nečekejte, až se úrok zase začne zvedat. Věřte, že byste časem zalitovali. V případě, že si nejste čímkoli jisti, máte navíc možnost obrátit se na hypoteční makléře, kteří už se o vás perfektně postarají. Tak jejich služeb využijte a udělejte první krok ke svému novému domovu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *