Bengálský tygr nebo útlocitná seveřanka? Poradíme vám s výběrem

Bengálský tygr nebo útlocitná seveřanka? Poradíme vám s výběrem
Bengálský tygr nebo útlocitná seveřanka? Poradíme vám s výběrem

Jen stěží bychom našli  dvě tak odlišná plemena koček, jako je právě bengálka a sibiřanka. Zajímá vás, se kterou z nich si užijete více legrace a jaké jsou charakteristiky jejich úspěšného chovu? Pojďme si obě plemena prohlédnout podrobněji.

Bengálská kočka – exotický bojovník

Pokud si chcete k sobě domů pořídit ten správný „bengál“, máme pro vás jasného favorita. Bengálská kočka patří mezi plemena koček s takřka nevyčerpatelnou zásobárnou energie. Nic pro lenochy a gaučové povaleče. Svým zbarvením připomíná spíše tygra či leoparda než kočku domácí.

Nutně potřebuje spoustu pozornosti a někoho, kdo by se jí věnoval. S trochou šikovnosti lze tuhle exotickou krásku i vycvičit podobně jako psa. Ke své spokojenosti potřebuje také řadu pomůcek v čele se škrabadlem a kočičím stromem. Jinak se brzy otisky jejích drápků objeví na záclonách i nábytku. Počítejte s tím, že má vlastní hlavu a nerada zůstává sama. Za společníka přijme nejenom vás, ale i jinou kočku (ani nemusí být bengálská) nebo třeba i psa. Dlouhodobé osamění jí ale nesvědčí a pozor by si měli dát i majitelé akvárií s rybičkami. Bengálka totiž miluje vodu a lov jako takový. A jen tak mimochodem – nemňouká, ale spíše štěká. Bude se tedy hodit i jako malé překvapení pro nezvané návštěvníky.

Tip na článek:  Vlastnosti, které musí mít každá kancelářská židle

Sibiřská kočka – mazel s náklonností k rodině

Kočky všeobecně nemají rády cestování a změnu prostředí, sibiřská kočka je však výjimkou. Velmi rychle si ke své rodině vybuduje silnou náklonnost, kterou nenahlodá ani stěhování či pobyt na dovolené – více byste jí ublížili, kdyby zůstala doma.

Vyžaduje společnost a často svým majitelům doslova nahrazuje dítě. Jde o klidné a mírumilovné stvoření, někdy nedůvěřivé k cizím lidem. Sibiřská kočka si vystačí s malým bytem, ale je velmi otužilá, takže jí nevadí ani pobyt venku – třeba na balkóně. Stejně jako bengálka však vyžaduje pozornost a nebrání se ani vodním radovánkám.

Radost jí uděláte třeba malým nafukovacím bazénkem nebo zajímavou hračkou. Široký výběr všech chovatelských nezbytností od krmiva až po zvířecí kosmetiku nalezete v e-shopu www.mujmazlik.cz, a to za velmi příjemné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *