Sušička do každé koupelny – která bude ta vaše?

stevepb / Pixabay

Moderní sušičky už nejsou omezeny prostorem ani dispozičním řešením koupelny. Nevadí jim malé chladné místnůstky bez oken ani úsporně navržené panelákové koupelny. Pojďme se podívat, jaká kritéria je při jejich výběru a nákupu třeba zohlednit.

Proč si vlastně pořídit sušičku? Sami si spočítejte čas strávený rozvěšováním mokrého prádla a v mnoha případech ještě jeho následným žehlením. Sušička se o všechny tyto náležitosti postará během pár minut, a vám už stačí jen takříkajíc přijít k hotovému a usušené prádlo složit nebo pověsit na ramínka do skříně.

Měřte a počítejte

Ještě před výběrem sušičky zvažte, kam ji chcete umístit. Standardní rozměry sušiček v e-shopu Expert.cz se pohybují mezi 50 a 60 cm. Objem sušičky pak určujeme podle počtu členů rodiny. Té tříčlenné postačí klasické modely, které si poradí se 3-5 kg prádla, pro více osob jsou vhodnější sušičky o objemu 7 kilogramů.

Tip na článek:  Pračka se sušičkou - nutnost nebo zbytečnost?

Kombinovaná, kondenzační nebo odvětrávací?

Vezmeme to pěkně od začátku. Jestliže nakupujete spotřebič do rodinného domu s dostatečně odvětrávanou prádelnou, bude vám stačit sušička odvětrávací. Koupelna bez oken více ocení sušičku kondenzační, která nezaplní své okolí přebytečnou vlhkostí, podporující rozvoj plísní a dalších škodlivých mikroorganismů. A nakonec malé panelákové prostory přímo volají po prostorově nenáročné kombinované sušičce. Doporučujeme například kvalitní pračky BEKO kombinované se sušičkou, které si získávají oblibu především pro svou spolehlivost a příznivou cenu.

Jaké programy se vyplatí mít?

Posledním ale neméně důležitým bodem výběru je volba programů. Z vlastní zkušenosti doporučujeme především program na vlnu a syntetiku, odložený start, ochranu proti pomačkání a snadné žehlení. Ty ostatní už jsou na vás. Na trhu existují i sušičky s více než 20 nejrůznějšími programy a funkcemi. Inspirujte se a vyberte si to nejlepší po svou každodenní péči o domácnostpestrý výběr sušiček naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *