Sušičky prádla dokáží zachovat skvělé barvy vašeho oblečení

Když se řekne sušička na prádlo, většinou bývá mezi její výhody řazena především rychlost a bezpracnost celého procesu. Nemusíte nikde rozkládat věšák ani na něj prádlo vyskládávat.

A samozřejmě ho není nutné ničit ani žehlením (výjimku tvoří snad jen košile pro formální příležitosti), ze sušičky totiž prádlo vyjmete v prakticky perfektním stavu. Ale o jednom aspektu používání tohoto domácího pomocníka se mluví už méně

Když chcete, aby vám vaše prádlo dlouho vydrželo

Říká se, že bílým svrškům sušení na sluníčku svědčí. Budou ještě krásnější a bělejší (tedy pokud vám je jako naschvál neznečistí hmyz nebo ptáci). Ovšem málokdo ví, že barevnému prádlu obdobná péče naopak škodí. Vlivem slunečních paprsků (zejména těch UV) totiž velmi rychle bledne.

Ovšem při používání sušičky se vám nic podobného stát opravdu nemůže. Před vlivem světla je totiž vaše oblíbené tričko dokonale chráněno, takže ho můžete nosit dlouhou dobu. A to je rozhodně velká výhoda.

Tip na článek:  Pračka se sušičkou - nutnost nebo zbytečnost?

Sušička se vejde i tam, kde byste to do ní neřekli

Ne vždy musí tento přístroj stát samostatně – existují i pračky se sušičkou, které dokáží uspořit opravdu značné množství místa. Vejdou se vám tedy i do panelákové koupelny – a to bez nutnosti jakékoli přestavby.

Stačí vsadit na sušičky kondenzační. A jak fungují? Veškerou přebytečnou vodu z prádla pomalu odpaří. Ve svých útrobách pak její plynné skupenství opět zkondenzují a předají do speciální nádobky. Ty poté stačí už jen vylít a máte hotovo. Nemusíte se tedy obávat zvýšené vlhkosti v prostoru ani budovat speciální odvod pro vodu. Vystačíte si jen se zapojením do elektrické sítě.

Ovšem nejde o jediný typ sušiček na našem trhu. Poptat můžete i kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem, parní kondenzační sušičky a ty ventilační. A jaké z nich se hodí pro vaše potřeby? Zjistěte to díky podrobnému rádci v e-shopu Okay.cz. Sušičky i pračky se sušičkou tu pak můžete rovnou i pořídit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *