Industriální styl do koupelny? Víme, co potřebuje

Industriální styl do koupelny? Víme, co potřebuje
Industriální styl do koupelny? Víme, co potřebuje

Hledáte zajímavý design pro svou koupelnu, který by skutečně obstál navzdory všem vašim požadavkům na vzhled a komfort a přitom skvěle zapadl i do těch nejmenších prostor? Vyzkoušejte industriální styl, který vám s několika šikovnými tipy bude vyhovovat po všech stránkách.

Představíme si jeho základní prvky a koncepci. Nemusí být totiž jen chladný – naopak. Koupelna, postavená na kontrastu, vám může přinést kýženě zklidnění a odpočinek po náročném dni.

Industrializace ve jménu odhalení

Pro malé koupelny je tenhle styl jako stvořený. Skvěle doplní vanu i sprchový kout. Rád odhaluje. Přiznaná cihlová stěna, vodovodní rozvody nebo jindy pečlivě ukrývané části sanity se pod jeho taktovkou stanou vítaným designérským prvkem.

Tento styl tak charakterizují zejména kovové doplňky a výrazné kontrasty. Třeba výrazná armatura v čele s černými či měděnými bateriemi, tvořícími výrazný protipól k tradiční bílé sanitě. Nebo šachovnicové koupelnové obklady v prostoru, kde je všechno ostatní jen čistě bílé…

Když chcete ve své koupelně  i trochu tepla

Nepopíráme, že na první pohled dokáže industriální styl působit chladně, ale rozhodně u toho nemusí zůstat. Pokud dodržíte ony výrazné prvky zmíněné výše, máte v dalších směrech více než volnou ruku. Můžete tak svou koupelnu rozehřát přírodními tóny – měkkými akcenty a doplňky, reprezentovanými například zelení živých i umělých květin, dřevěnými obklady apod.

Tip na článek:  Známe hlavní podmínky oddlužení

Z kovů můžete zvolit měď a vsadit na její netradiční zpracování a tvar. Třeba takové koupelnové radiátory vás tak mohou zahřát hned dvakrát. Zároveň působí elegantně a čistě, aniž by se jakkoliv odchylovaly od svého původního vyznění. A nemusíte se přitom bát zabrousit  i tak trochu do stylu vintage. Například geometrické vzory na dlažbě s duchem minulých dob mohou vaši koupelnu oživit přesně v tom správném stylu.

Pokud vás vize industriální koupelny zaujala nebo chcete jednoduše vědět, co je ve světě koupelen nového, zamiřte na stránky A-keramika.cz. Nabídka je pestrá a určitě si v ní vyberete i vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *