Sklo v interiéru může mít opravdu mnoho podob

Tenhle průhledný materiál nás fascinuje už od starověku. Zpočátku byli naši předci odkázání jen na sklo sopečné, později se ho naučili vyrábět vlastními silami. A dnes tvoří sklo nezbytnou součást mnoha důležitých oborů – včetně interiérového designu.

Je ceněné zejména pro své užitné vlastnosti – odolnost, funkčnost, snadnou údržbu i širokou možnost využitelnosti. Jde o prvek ekologický, a přitom designově neomezený. A díky moderním technologiím je zapomenuta i jeho někdejší křehkost.

Originální vzhled koupelny s maximální dávkou vzdušnosti

Použití skla do sprchových koutů a zástěn je už téměř samozřejmé, ovšem tady vaše osobní kreativita končit nemusí. Stačí si vybrat z bohaté nabídky nevšedních interiérových doplňků:

  • Koupelnové skleněné obklady vám nabídnou krásu lesklých i matně lakovaných skel.
  • Vsadit můžete i na velkoformátová zrcadla, a to buď čirá nebo barevná, pro dotvoření té správné atmosféry.
  • Málo známou (ovšem o to lákavější možností) jsou pak efektní umyvadlové desky, vytvořené ze satinovaných skel.

Náš tip: Při výběru myslete i na snadnou údržbu a chtějte skleněné doplňky beze spár. Nabízí je například síť sklenářských firem Glastetik a to včetně kompletních služeb – od zaměření až po instalaci.

koupelna, sklo
Glastetik vše obstará, vy nikam nemusíte

Obývací pokoj a jeho skleněné detaily

Desky konferenčních stolů, vitríny na vystavené dekorace… Také si myslíte, že tímto role skla ve společných místnostech domu či bytu končí? Pro optické zvětšení prostoru byste možná měli zvážit i skleněné police, na nichž se uskladněné věci jakoby vznášejí ve vzduchu. Horkým tipem pro milovníky estetiky je pak celoskleněný nábytek s dotekem luxusu a vznešenosti. Uplatníte ho všude tam, kde toužíte po jemných přechodech mezi užitnými zónami. Nejde o neprodyšné oddělení, nýbrž o optickou, ovšem plně funkční a praktickou přepážku. Nevyužívaným koutům pak dodají skleněné skříně nádech tajemna.

Ještě více světla do vašeho bydlení

Milujete slunce? Nechcete se o jeho životodárnou sílu připravovat víc, než je nezbytně nutné? Pak jsou skleněné stěny a dveře kategoriemi přesně pro vás. Dbají o bezpečnost i snadnou údržbu, ale přitom vás nijak neomezují.

Celoskleněné dveře z bezpečnostního skla jsou při běžném provozu téměř nerozbitné, a přitom vás nijak neomezují.

  • Čirá skla mohou svou barvou ovlivnit intenzitu světla, pronikajícího do interiéru.
  • O vaše soukromí se pak postará sklo satinované, vzorované či s libovolným potiskem.

A stejné výhody si můžete dopřát i prostřednictvím skleněných dělících příček.

Milujete luxus? Skleněná schodiště vám vezmou dech

Skleněná zábradlí nebo dokonce celé schody v nás stále ještě vzbuzují tak trochu nedůvěru. A přitom právě ony dokáží svěřený prostor proměnit ve fenomenálně vyhlížející designovou perličku. Ale nejde tu jen o vzhled. Osvědčené firmy, mezi které patří i již zmíněná síť Glastetik, dbají stejnou měrou o krásu, bezpečnost i ochranu. Jejich skleněné schody tak tvoří vrstvená bezpečnostní či tepelně tvrzená skla. Obojí vytváří maximálně bezpečnou ochranu proti úrazu během pádu i jiných nepříjemných situací. Nezáleží na tom, zda budou vzdálenosti z patra do patra překonávat děti, senioři nebo domácí mazlíčci. Použití skla pro ně žádné riziko navíc nepředstavuje.

Glastetik vše obstará, vy nikam nemusíte

Zaujaly vás skleněné zástěny, skříně a další doplňky? Stojíte o rychlou montáž a řešení bez kompromisů přímo na míru? Glastetik vychází vašim přáním vstříc. Vyzkoušejte kompletní on-line servis od navržení projektu, přes odborné konzultace až po finální instalaci. Technik přijde na nezávaznou konzultační schůzku až k vám domů – samozřejmě zdarma. Provede zaměření a poradí vám s výběrem nejvhodnějších odstínů. Pak už stačí jen váš podpis a okamžitě začne proces vývoje a výroby vaší zakázky, na jejímž konci bude stát zbrusu nový a jedinečný vzhled vašeho bydlení. Zjistěte více na Glastetik.cz.

kuchyně, sklo, robot,
Sklo v interiéru může mít opravdu mnoho podob

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *