Ideální povlečení? Vsaďte na živé barvy a kvalitní materiály

Ideální povlečení? Vsaďte na živé barvy a kvalitní materiály
ErikaWittlieb / Pixabay

Věděli jste, že správným výběrem oblečení můžete ovlivnit zdraví a celkový vzhled své pleti? Drsné a škrábavé látky totiž kůži nadměrně obrušují, a ta se pak rychleji mastí a stává se náchylnější k tvorbě pupínků a dalších kosmetických vad. Hebké bavlněné povlečení, třeba v hřejivém saténovém provedení, vám proto může udělat stejně dobrou službu jako návštěva kosmetičky.

Je ovšem třeba vsadit také na osvědčené technologické postupy a kvalitní materiály, díky nimž se pod bavlněným povlečením tak snadno nezpotíte, a navíc i na vysoké hygienické standardy, které pečují o vaše zdraví. Kvalitní bavlněné povlečení totiž můžete bez obav prát na 60 °C. Tato teplota spolehlivě zničí všechny roztoče i bakterie, což váš imunitní systém rozhodně ocení.

Srážlivost a odvážné barevné kombinace nejsou problém

Bavlna má ovšem i jednu nepříjemnou vlastnost – ráda se sráží. Při nákupu levného bavlněného povlečení se vám tak snadno může stát, že ho po vyprání na svou oblíbenou deku nebo peřinu jednoduše nenavlečete. Řešením je nákup u výrobce, jenž dokonale rozumí vlastnostem materiálů, které používá. Povlečení od české firmy Brotex, s více než 20 lety zkušeností, s touto drobnou nepříjemností počítá již při výrobě a všechny výrobky jsou proto opatřeny dostatečnou rezervou, jenž garantuje avizované rozměry povlečení i po vyprání.

TIP: Povlečení vždy doporučujeme prát naruby, aby nedošlo ke vzniku bílých flíčků vinou špatně rozpuštěného pracího prostředku nebo k poškození látky o buben pračky.

Chtějte široký výběr barev a vzorů, které vydrží

Velká péče je věnována i barevné stálosti a odolnosti jednotlivých bavlněných výrobků. Díky kvalitní fixaci a ustálení barev se nemusíte bát zapuštění barevných ploch do bílé části povlečení nebo brzkého vyblednutí barev, a to i při avizovaných 60 °C. Výběr barevných desénů je proto skutečně pestrý a nápaditý. Klasické i francouzské povlečení tak dokáže proměnit vaši ložnici v opravdu kouzelné místo k odpočinku. Stačí si vybrat to, jež se vám zalíbí nejvíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *