Na jaké parametry bychom se měli zaměřit při výběru matrace?

Při výběru vhodné matrace byste neměli zapomínat na několik důležitých faktorů, které výběr výrazně ovlivňují. Dnes je matrace nejdůležitějším prvkem vašeho lůžka, a tak byste si měli dát záležet na tom, co vůbec kupujete. V dnešním článku se podíváme, jak byste při výběru jejím měli postupovat.

Tvrdost matrace

Velmi důležitým aspektem je tvrdost. Jestliže zvolíte příliš měkkou, případně příliš tvrdou matraci, pak byste se dobře nevyspali. Ráno byste se budili s bolestmi zad, nevyspalí a možná i s bolestí hlavy. Matrace by měla být tak tvrdá, aby byla vaše páteř v přirozené poloze. Tvrdost je v první řadě ovlivněna hmotností člověka. Čím je hmotnost vyšší, tím tvrdší by matrace měla být a naopak.

Jestliže většinu noci strávíte hlavně na boku, pak byste měli investovat do měkčí matrace. Ale s výběrem vám poradí také odborný personál v prodejně, kde si matraci můžete rovnou vyzkoušet.

Jaký materiál vybrat?

Současný trh je rozmanitý a existuje hned několik materiálů, z nichž si můžete vybrat. Velmi oblíbená je studená pěna, která se vyznačuje výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a hlavně dlouhou životností. Matrace je vzdušná a odvádí teplo. Další variantou je viskoelastická pěna, která mění svou tvrdost v závislosti na teplotě. Díky tomu je schopná přizpůsobit se tvaru vašeho těla, čímž se odstraní bolesti zad a zlepší krevní oběh.

Tip na článek:  Jaké trendy přinesl veletrh FOR INTERIOR 2012
matrace, polštář, postel
Na jaké parametry bychom se měli zaměřit při výběru matrace?

Velmi oblíbená je bio pěna, která využívá při výrobě moderní materiály na bázi přírodních produktů. Známé jsou také latexové matrace, při jejichž výrobě dochází ke kombinaci přírodního a umělého latexu. Tyto se vyznačují vysokou měkkostí a také skvělou pružností. Moderní jsou taštičkové matrace, u nichž jsou malé pružiny umístěné do samostatných taštiček, čímž se zajistí správné rozložení hmotnosti. A dále vám může trh nabídnout pružinové matrace, které jsou vysoce kvalitní a mají dlouhou životnost.

Hmotnost a věk uživatele

Ať už vybíráte matraci na dvoulůžko či jednolůžko, měli byste se ohlížet na hmotnost uživatele a jeho věk. Čím vyšší je hmotnost, tím tvrdší by měla být také samostatná matrace. Pro uživatele s vyšší hmotností jsou pak k dostání speciální s vyšší nosností. A věk je důležitý proto, že děti a dospělí potřebují různý typ matrace. S tím se poraďte pak s konkrétním odborníkem, kde si budete matraci kupovat.

V ložnici byste se tedy měli ohlížet nejen na váš nábytek jako takový, ale i na své pohodlí, které vám nabídne jedině kvalitní matrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *