Kvalitní matrace je základ: 5 tipů a rad, jak na její správný výběr

Kvalitní matrace je základ pro zdravý a pohodlný spánek. Pokud se tedy rozhodnete pro výměnu vaší stávající matrace, měli byste pečlivě zvážit, jaký typ bude pro vás nejvhodnější. Většina lidí si však s výběrem kvalitní matrace neví rady, čímž škodí zejména svému zdraví. Proto jsme pro vás sepsali hned pět tipů a rad, které vám zaručeně pomohou.

Věnujte pozornost materiálu

V první řadě je dobré věnovat pozornost materiálu, z nějž je matrace vyrobena. Nejlepší matrace jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou latex nebo kokosové vlákno. Zmíněné materiály jsou navíc hypoalergenní a prodyšné, díky čemuž vám poskytnou pohodlné a zdravé spaní.

Zvažte tuhost matrace

Tuhost matrace by měla vždy odpovídat vašim preferencím a potřebám. Pokud máte rádi tvrdší matrace, zvažte matraci s vyšším stupněm tuhosti. Jestliže vám spíše vyhovuje měkčí matrace, hledejte matrace s nižším stupněm tuhosti, které jsou vyrobené z lehkých materiálů.

Tip na článek:  Zdravý spánek jako vhodná investice

Vyberte správnou velikost

Pokud vybíráte matraci, je nutné si zvolit její správnou velikost. Nejvíce poptávané jsou v tomto ohledu matrace 180×200, které se hodí pro většinu postelí. Každopádně se vždy ujistěte, že matrace bude pasovat pro vámi zvolený rám postele.

Porovnejte ortopedické vlastnosti

Ortopedické matrace jsou speciálně navrženy tak, aby podporovaly správnou polohu vašeho těla během spánku a například tak předcházely bolesti zad. Pokud tedy trpíte zdravotními problémy, bude pro vás ortopedická matrace tou správnou volbou.

Vyzkoušejte matraci před koupí

Než se rozhodnete pro koupi matrace, raději si ji vyzkoušejte na vlastní kůži. Lehněte si na matraci a zhodnoťte, zda vám poskytuje dostatečnou podporu a pohodlí. Matrace si můžete vyzkoušet i u jejich předního výrobce Dormeo, který disponuje hned několika kamennými prodejnami ve velkých městech, včetně Prahy, Brna nebo Plzně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *