Tepelná čerpadla přinášejí významnou úsporu v domácnostech i průmyslu

Ceny energií jsou pro mnohé majitele rodinných a bytových domů doslova strašákem, život však výrazně začínají komplikovat rovněž firmám a průmyslovým podnikům, u nichž se mohou náklady na vytápění a ohřev vody šplhat měsíčně do desítek tisíc korun. Proto je na místě neustále hledat možnosti, jak snížit náklady na energie. Účinným řešením je instalace tepelných čerpadel.

Proč instalovat tepelná čerpadla do rodinných domů?

Pakliže se využijí tepelná čerpadla pro rodinné domy, majitelé či nájemníci díky nim mohou ušetřit poměrně značné množství finančních prostředků. Nebudou totiž tolik závislí na centrálních dodávkách elektřiny, které jsou rok od roku finančně nákladnější.

Tepelné čerpadlo pro rodinné domy má svůj smysl. Přestože stojí řádově několik desítek tisíc korun, návratnost této investice je maximálně během několika let. Navíc existují různé podpůrné dotační programy ze strany státu, takže vás pořízení nového výkonného tepelného čerpadla vůbec nemusí vyjít tak draze, jak se na první pohled může zdát. Vždy je přitom nutné si uvědomit, co jeho instalací získáte.

Tip na článek:  Překlepali jste zimu jen tak tak? Víme, proč vaše radiátory netopí!

Energii pro vytápění domu či ohřev pitné a užitkové vody v domácnosti máte prakticky zdarma z vnějších přírodních zdrojů, jež jsou obnovitelné. Asi nejvíce se do běžných domácností vyplatí tepelná čerpadla vzduch – voda, která čerpají energii z půdy na vašem pozemku. Alternativu pak představují tepelná čerpadla pro rodinné domy, jež získávají potřebnou energii z vody a vzduchu.

Bohaté uplatnění v průmyslovém odvětví

V poslední době jsou stále více oblíbená také tepelná čerpadla pro průmysl. Nejde jen o samotnou úsporu za energie, ale i možnost dokonale regulovat výrobu chladu a tepla dle potřeb. Tepelné čerpadlo se dá využít nejen jako jednotka k výrobě tepla, ale také k chlazení, takže je použitelné ve velké části výrobních procesů.

Tepelná čerpadla se běžně začínají používat ve strojírenství, dále pak i ve zpracovatelském a potravinářském průmyslu. V neposlední řadě se jejich instalace vyplatí například hotelům, restauračním zařízením apod.

Moderní řešení představují tepelná čerpadla značky MasterTherm. Díky své účinnosti a ekologičnosti se jedná o zařízení, která mají předpoklad stát se důležitými prvky mnoha tuzemských domácností a průmyslových podniků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *