Venkovní terasy – jak vybrat vhodné dřevo?

Dobře postavená terasa nám může dělat radost po dlouhou řadu let. Ne všechny materiály jsou však pro její vybudování vhodné. Dnes vám přestavíme klady a zápory těch nejčastěji používaných.

Když se podíváme na oblíbená terasová prkna, najdeme tu zejména dubové a smrkové palubky a samozřejmě WPC (kombinace dřeva a plastu). A kterým dát při výstavbě přednost? Porovnejte jejich výhody a nevýhody.

Masivní dřevo značí návrat k přírodě

Dnes už nejste omezeni jeho vlastnostmi. Dá se použít na saunové palubky i dřevěné podlahy. Mezi jeho výhody patří především zcela přírodní vzhled, povrch i barva. Jde o 100 % ekologický materiál s přívětivou pořizovací cenou (výjimku tvoří jen tropické dřeviny). A potěší vás i příznivou teplotou povrchu během horkého léta.

Nevýhoda spočívá především v jeho kroucení, vznikajících trhlinách, prasklinách a třískách, které se objevují zejména při jeho pokládce. A jednoduchá není ani údržba, zvláště pokud se snažíte zachovat původní barvu materiálu.

Moderní WPC překvapí příjemně i nepříjemně

Na první pohled WPC jako dřevo opravdu vypadá, prozradí se však už na dotek. Pocit plastu je tu zkrátka nevyhnutelný. Takové podlahové palubky se však na terase obejdou prakticky bez údržby, nekroutí se, nepraskají a potěší vás opravdu dlouhou životností. Pozor si musíte dát jen během horkého léta – plast se totiž umí opravdu rozpálit.

Jaký materiál si vybrat?

Dřevěné terasy lze doporučit všem, kteří dávají na 100 % přednost přírodním materiálům, a to včetně jejich negativ (šednutí, sesedání apod.) A také těm, kteří jsou nuceni stavět na jih a bez možnosti přistínění. WPC terasy nabídnou dlouhou životnost a neměnnost v čase. Oprostí vás od přílišné péče a vypadají dobře i po letech. Musíte však překousnout o něco méně přirozený vzhled a možnost silného rozpálení povrchu.

Pokud si stále nejste svým výběrem jistí, zamiřte ke specialistům do e-shopu Au-mex.cz. Najdete tu i dřevěné fasády, podkladní hranoly, podlahy a mnoho dalších dřevěných i WPC prvků.

Jeden myslel na “Venkovní terasy – jak vybrat vhodné dřevo?

  • 14.3.2021 (23.58)
    Trvalý odkaz

    Dobrý den, uvažujeme, že si necháme udělat terasu od společnosti AuMex (https://www.au-mex.cz/) Chtěli bychom se zeptat, jestli tu je někdo, kdo tomu rozumí. Nejsme si jistí, které dřevo vybrat. A jestli je nejlepší vše vybrat právě na jejich eshopu (https://shop.au-mex.cz/). Díky moc. Lenka

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *