Kolik stojí zelená energie? Ročně za ni nezaplatíte víc, než za jednu dobrou kávu

Když je něco ekologické, bývá to i nepřiměřeně drahé – nebo ne? Ať už si o cenách BIO produktů myslíte cokoliv, v případě alternativních zdrojů elektrické energie se nemusíte zvýšených nákladů bát.

Zelená elektřina je vlastně odpadní produkt

Najdete ji všude tam, kde je třeba zpracovat odpad ze zemědělské výroby a samozřejmě i pod kolektory solárních, větrných a vodních elektráren. Je to elektřina z obnovitelných zdrojů a využívá ekologicky přívětivé procesy a postupy. Nezvyšuje produkci CO2, ani nepřispívá k oteplování planety. Takže není žádný důvod k tomu, aby byla výrazně dražší, než jiné druhy energií.

Každý dodavatel ekologické elektřiny musí mít patřičný certifikát

Chtějte vždy záruky, abyste neplatili za něco, co vlastně ekologické není. Ta opravdu poctivá zelená elektřina vám dokáže garantovat svůj původ, a dokonce vám dovolí si vybrat i zdroj, ze kterého pochází. Ať už jsou vám blízké třeba solární aktivity či například aktuálně hojně probíraná větrná energie, svou domácnost můžete napájet pouze a jen z nich. A jak je to možné?

Pomůže vám prověřená zelená energie

Například E.ON poskytuje tuto garanci následujícím způsobem: zelenou energii od příslušného dodavatele nakoupí v určitém objemu a stejné množství poté rozdělí mezi všechny domácnosti a firmy, které mají o tuto formu podpory ekologie zájem.

Jaké další výhody vám tento dodavatel ekologické elektřiny ještě nabídne? Především nízkou finanční náročnost. Do vašeho rozpočtu zasáhne jen velmi mírné navýšení cen, a to ve formě pevně stanoveného poplatku za jednu MWh. V současné době jde o 34 Kč, což při spotřebě 2,5 MWh ročně u průměrné domácnosti činí pouhých pár desetikorun. Dokážete si jednou za rok odepřít svou oblíbenou kávu v kavárně? Pak si můžete dovolit i odebírat zelenou elektrickou energii. Zjistěte více u E.ONu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *